Сирена

Чому люди перестали реагувати на повітряну тривогу і що з цим робити – розповідає психологиня

dnepr.express

Звикання чи байдужість? Це можна виправити!

У перші дні війни мешканці України лякалися сигналів повітряної тривоги і миттю бігли до найближчого сховища, а дехто жив у ньому кілька тижнів і навіть місяців. За чотири місяці військової ситуації у країні все більше людей почали ігнорувати загрозу і нехтувати повітряними попередженнями, навіть у містах, де ведуться бойові дії.

Чому так сталося? Люди перестали боятися за своє життя чи може просто втомилися постійно жити у страху? Детальніше про це розповіла психологиня Альона Щербань, передає "Дивогляд". 

Звичайно, весь цей час ті, хто живе в Україні, перебуває під великою небезпекою. Але разом із цим, люди адаптувалися навіть до таких важких умов. Перші кілька тижнів або місяців люди могли навіть не виходити зі сховища, але дуже швидко стомилися від цього.

Фахівець відмічає, що спочатку у людей з'явилася втома, а згодом – звикання. Сьогодні ж сигнали повітряної тривоги не є чимось незвичними для українців і у більшості взагалі не викликає жодних емоцій. За кілька місяців життя у таких умовах, під час нової загрози люди здебільшого думають лише одне – буде, що буде.

Щоправда, залишилися й ті, хто у такі моменти ще й досі відчуває напругу і вважає за потрібне ховатися між двома стінами. Але все одно вони не біжать в укриття кілька разів на добу.

"Також багато людей піддалися чужому впливу. Наприклад, якщо більшість ваших сусідів чи співробітників ігнорують сигнали повітряної тривоги й продовжують займатися справами, вірогідність того, що ви теж так будете робити становить понад 90 відсотків. Така поведінка у воєнний час – не найкращий вибір, бо несе реальну небезпеку вашому здоров’ю. Навпаки, варто бути пильним і не втрачати гостроти реакцій", – коментує психологиня.

Альона Щербань впевнена, що така реакція українців і байдужість до небезпечної ситуації є неправильною і ставить під ризик їхнє життя. Жінка вважає, що перш за все, кожен має усвідомити той факт, що загроза життю дійсно існує і особливо вона велика для тих, хто живе неподалік зони бойових дій. Варто пам'ятати, що "прильоти" були і, на жаль, є по всій Україні.

Не ігноруйте повністю тривогу, і якщо ви відмовляєтеся йти в укриття – сховайтеся у найбільш безпечному місці у своєму домі/квартирі – між двома стінами. Якщо простір дозволяє, то перенесіть туди все необхідне і продовжуйте працювати, навчатися, грати з дітьми або читати книгу. Таким чином ви зможете дещо зняти напругу.

"Повна байдужість до загроз – найгірший варіант у цей непростий час. Самотужки знайти мотивацію доволі непросто. Тут у пригоді стане допомога професійного психолога або підтримка рідних чи друзів. Вони точно зможуть повернути вам любов до життя", – розповідає лікарка.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні створили онлайн-мапу повітряних тривог.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ