Як надати першу допомогу пораненій тварині

Через повномасштабне російське вторгнення в Україну на вулицях міст збільшилася кількість поранених тварин, яким потрібна людська допомога.

Якщо ви розумієте, що допомога тварині не несе вам загрози, то варто прислухатися до певних рекомендацій. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Instagram-сторінку UAnimals.

Передусім промийте рану чистою водою. Якщо присутня сильна кровотеча, то:

  • накладіть стискаючу пов'язку (стерильну марлю або бинт треба скласти у кілька разів, змочити її перекисом водню, а зверху покласти шар вати і накласти на рану, туго забинтувавши поранену кінцівку);
  • накладіть джгут вище місця кровотечі та не довше ніж на 1,5 години (його треба застосовувати тільки у разі сильної кровотечі);
  • притисніть судини пальцями (це ефективно, якщо у тварини невелика венозна чи капілярна кровотеча, коли утворюється кров'яний потік і рана закупорюється).

Якщо перелом кінцівки, то:

  1. накладіть шину (наприклад, лінійку, олівець чи палку, але попередньо треба перемотати бинтом, щоб не нанести шкоду м'яким тканинам);
  2. міцно прибинтуйте її підручними матеріалами (краватка, хустка, пояс, мотузка, еластичний бинт).
Безпритульні кіт і пес
Безпритульні кіт і пес
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Запам'ятайте, що при переломі стегнової кістки одну шину треба накласти на внутрішню, а другу – на зовнішню поверхню задньої кінцівки. Якщо перелом відкритий і ви бачите кістку, то спершу треба накласти на рану стерильну серветку, а потім шину.

"Якщо ви бачите знесилену тварину – напоїть та нагодуйте її. Зоозахисники радять починати годувати знесилену тварину невеликою кількістю їжі.

Після надання першої допомогти обов’язково відвезіть тварину до ветеринара та знайдіть можливість попіклуватися про її подальшу долю. Або ж зверніться до нас (UAnimals – "Дивогляд"), ми зможемо транспортувати тварину до клініки.

Пам'ятайте, якщо ви бачите тварину, яка на перший погляд потребує допомоги, не проходьте повз, адже ви можете бути її єдиним шансом на життя"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як допомогти знесиленій тварині на вулиці.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше