Мозок

ТОП-3 продукти, які руйнують ваш мозок

Shutterstock

Спосіб харчування людини напряму пов'язаний зі станом її здоров'я. У тому числи він має вплив і на мозок.

"Дивогляд" із посиланням на портал Eat This, Not That! розповідає, які продукти необхідно прибрати зі свого раціону, щоб зберегти молодість та здоров'я цього важливого органу.

  • Цукор
Цукор
Цукор
Фото: Shutterstock

Йдеться не лише про білий кристалічний цукор, але й про приховані підсолоджувачі. Сьогодні вони входять до складу багатьох продуктів: десерти, соуси, напої тощо.

Споживання цукру сприяє розвитку деменції та порушує роботу мозку. Сертифікований нутриціолог Сирена Пун рекомендує уважно читати склад будь-якого продукту, який ви плануєте придбати. А якщо йдеться про солодощі – приготуйте їх самостійно, з додаванням лише корисних інгредієнтів.

"Вибирайте несолодкі варіанти або спробуйте приготувати їжу самостійно вдома, щоб контролювати споживання цукру", – каже фахівчиня.

  • Рафіновані вуглеводи
Бородинський хліб
Бородинський хліб
Фото: Shutterstock

Рафіновані вуглеводи здебільшого можна зустріти у хлібобулочних виробах. Також цей продукт містить у собі й вищезгаданий цукор.

Звичайний хліб фахівчиня радить замінити на цільнозерновий, а від солодких духмяних булочок краще взагалі відмовитися. Це обумовлено тим, що споживання цих продуктів може негативно відобразитися на вашому когнітивному здоров'ї.

"Замість цього вибирайте цільнозернові варіанти та інші складні вуглеводи, такі як ті, що містяться в бобових та овочах", – каже Пун.

  • Оброблене м'ясо
Ковбаса
Ковбаса
Фото: Shutterstock

Цей пункт можуть пропустити лише ті, хто впродовж тривалого часу дотримується вегетаріанства, або споживає м'ясо в незначних порціях.

Фахівчиня запевняє, що оброблене м'ясо з додаванням великої кількості спецій також впливає на ймовірність появи деменції.

Вже готове м'ясо, яке можна знайти на полицях супермаркетів, вживати категорично заборонено. Те саме стосується й ковбаси.

Надайте перевагу вареному або запеченому дієтичному м'ясу (курка, індичка), або ж рибі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що фахівці назвали продукт, який необхідно вживати щодня.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ