Миття посуду

4 небезпечних помилки, яких ми припускаємося під час миття посуду

Shutterstock

Ми щодня миємо посуд, але не часто задумуємося над тим, як це правильно робити.

Китайський портал WeChat назвав чотири небезпечні помилки, яких припускається багато людей. Якщо нехтувати простими правилами, замість очищення посуду можна лише допомогти розмноженню патогенних бактерій, пише "Дивогляд".

Миття посуду
Миття посуду
Фото: Shutterstock
  • Губка

В жодному разі не можна використовувати брудну губку. На ній може жити 19 видів небезпечних патогенів, у тому числі кишкова паличка, сальмонела, золотистий стафілокок та кандида біла.

Всього за тиждень на новій губці може накопичитися до 2,2 млрд бактерій, які розносяться по посуду і можуть викликати різні захворювання.

Експерти рекомендують мати кілька різних губок для різних поверхонь. Після використання губку треба добре промити і просушити. Періодично дезінфікуйте губки в окропі і використовуйте не довше двох тижнів.

Читайте також: Лайфхак: як просто відчистити чайник від накипу – фото

  • Тарілки

Краще не складайте брудні тарілки одна на одну, адже тоді тарілки будуть брудними з обох боків і це лише збільшить час миття. У статті рекомендують не відкладати миття не дуже забрудненого посуду на потім, а більш брудний помити, коли буде більше часу.

Також важливо промивати ємності та ножі після сирого м'яса чи риби окремо від іншого посуду.

Миття посуду
Миття посуду
Фото: Shutterstock
  • Витирання

Після миття посуд обов’язково треба витирати сухим рушником, перш ніж складати на полиці. По-перше, у залишках води будуть розмножуватися бактерії. По-друге, на тарілках можуть залишитися розводи від води, а на металевому посуді з’являтиметься іржа.

Миття посуду
Миття посуду
Фото: Shutterstock
  •  Дезінфекція

Навіть, якщо ви миєте посуд чистими губками або в посудомийці, треба час від часу дезінфікувати столові прибори. Для цього можна прокип'ятити їх у великій каструлі близько 10 хвилин.

Читайте також: Вдома або на снігу: як очистити килим – поради

Раніше "Дивогляд" розповідав, як очистити свій холодильник від неприємних запахів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ