подразнення

Томатний грип: що це за інфекція, її симптоми та лікування

Shutterstock

Рідкісна вірусна інфекція вражає дітей і дорослих

У світі стрімко поширюються небезпечні віруси COVID-19, а також мавпяча віспа. А нещодавно з'явилася ще одна інфекція, яка провокує томатну лихоманку, повідомляє "Дивогляд".

Рідкісна вірусна інфекція вражає організми дітей і дорослих, але особливо від неї страждають діти молодше 5 років. Наразі захворювання вважається безпечним для життя, але вплив на здоров'я все одно має.

Виникнення

Томатний грип вперше виявили 6 травня 2022 року в індійському штаті Керала, в районі Коллам. Станом на 26 липня поточного року в місцевих лікарнях зареєстрували понад 82 випадки захворювання у дітей віком до 5 років.

Також інфікування були зафіксовані в Одіщі (26 дітей віком 1-9 років) а також Анчалі, Арьянкові та Недуватурі. Занепокоєння з'явилося й у сусідніх штатах Тамілнад та Карнатака.

Симптоми

Симптоми томатного грипу дещо нагадують симптоми коронавірусу: лихоманка, ломота в тілі тощо). До цього ще варто додати висипку на тілі, як найбільш поширений симптом томатного грипу.

Водночас експерти заявили, що новий вірус може бути одним з варіантів ящуру, вірусного захворювання рук та поширеного інфекційного захворювання, що трапляється здебільшого у дітей віком 1-5 років, рідше – у дорослих з ослабленим імунітетом.

Також спостерігаються ще кілька симптомів:

  • червоні та болючі пухирі;
  • стомлюваність;
  • нудота і блювання;
  • діарея;
  • зневоднення;
  • набряк суглобів.

Лікування

Цікаво, що томатний грип – самовиліковне захворювання, тому для пришвидшення покращення стану здоров'я спеціальних ліків не існує. 

Цей вірус дуже заразний, тому хворим рекомендується перебувати в ізоляції для уникнення поширення захворювання на інших.

Профілактика

Найкращим методом профілактики стане дотримання гігієни та дезінфекція предметів, що знаходяться навколо. Інфікованим не варто користуватися одним приладдям зі здоровими.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні стрімко зростає захворюваність на COVID-19.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ