Готуємося до школи: які профілактичні медогляди потрібні для дітей і вчителів

Фахівці розповіли, хто та які профілактичні медичні огляди має пройти перед початком навчального року, а також кому варто відвідувати сімейного лікаря/педіатра раз на рік

"Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Проте важливо пам'ятати і про ще один вагомий чинник, що сприятиме продуктивному навчанню та ефективному засвоєнню знань, – здоров'я", – розповіли у МОЗ України.

Першокласники до зарахування повинні пройти комплексний медичний огляд і надати до школи дві довідки:

  • Форма №086-1/о "Довідка учня про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду"
  • Форма №063/о "Карта профілактичних щеплень"

Якщо дитина переходить до наступного навчального класу, то вона повинна обов'язково кожного року (до повноліття) проходити медичний профілактичний огляд. Це можна зробити незалежно від дати початку навчального року.

Лікар
Лікар
Фото: Shutterstock

Читайте також:

"У навчальному закладі можуть додатково попросити надати довідку про вакцинацію дитини у випадку, коли такі дані відсутні (наприклад, якщо учню довелося змінити школу). Якщо ж дитина залишається у своїй школі, надайте оновлену довідку про щеплення, якщо ви їх робили останнім часом"

Батькам рекомендується пам'ятати про здоров'я дитини незалежно від форми навчання та приділяти час профілактичним медоглядам кожного року. Завдяки цьому можна вчасно відреагувати на можливу проблему зі здоров'ям.

Для вчителів передбачені обов'язкові попередні (до прийняття на роботу) та періодичні медичні огляди, які передбачаються:

  • загальне обстеження лікарями-спеціалістами;
  • лабораторне обстеження;
  • функціональне обстеження.

Якщо працівник без поважної причини не пройшов обов'язковий медогляд, то його відсторонюють від роботи та можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності.

"Профілактичний медичний огляд – один із найбільш ефективних способів дбати про власне здоров'я, попереджати і вчасно лікувати захворювання. Проходьте щорічні медичні огляди і будьте здорові!"

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про правила поведінки у школі під час повітряної тривоги.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше