Школярі, школа

Українські школярі вивчатимуть "рашизм" і "русский мир"

Shutterstock

Шкільна програма зазнала суттєвих змін

Міністерство освіти і науки України внесло зміни до шкільної навчальної програми, що пов'язано з російською агресією в Україні. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на офіційний сайт МОН, редагування зазнали у тому числі такі предмети, як історія та література. 

У МОН вважають, що додавання нової інформації в план навчання школярів історії України та загальної історії допоможуть "зрозуміти наскрізні лінії з минулого, які дозволяють пояснити сучасні події". Так, наприклад, Союз Радянських Соціалістичних Республік відтепер подаватиметься як "уряд імперського типу".

Найбільше змін зазнала програма новітньої історії України, окрема частина якої буде присвячена війні в Україні, яка розпочалася ще у 2014-му. До програми увійде, зокрема, така тема, як "геноцидні дії політичного керівництва та військ росії щодо українців".

Школярі також вивчатимуть наступні терміни: "рашизм", "російський світ", "присвоєння суверенітету", а вираз "політика русифікації" замінять на "політику обрусіння".

Щодо літератури, то з програми цього предмета прибрали твори російських та білоруських письменників. Їх замінять на твори видатних світових авторів О. Генрі, Ганни Гавальди, Джона Бойна, П'єра де Ронсара, Генріха Гейне, Йогана Гете тощо.

Однак, деякі твори російськомовних письменників школярі продовжать вивчати. Наприклад, твори Миколи Гоголя, Володимира Короленка, Михайла Булгакова, Ільфа та Петрова й Анатолія Кузнєцова, які були тісно пов'язані з Україною.

Разом із цим, для всіх школярів проведуть курс особливостей воєнного часу і розкажуть про порядок дій при повітряній тривозі, обстрілі, а також проінформують про сигнали сповіщення населення.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що зі стіни Інституту філології Київського національного університету демонтували меморіальну дошку Михайлу Булгакову. Варто нагадати, що цей письменник навчався на медичному факультеті цього Київського університету.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ