Тетяна Швидченко біля місця, де була меморіальна дошка

З фасаду КНУ Шевченка демонтували меморіальну дошку Булгакову – фото

Tetiana Shvydchenko / Facebook

"Це питання нашої безпеки і гідності"

У столиці України з корпусу Інституту філології КНУ імені Шевченка зняли меморіальну дошку, присвячену російському письменнику Михайлу Булгакову. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на учасницю громадської організації "Експертний корпус" Тетяну Швидченко.

29 липня організація подала офіційне звернення з проханням демонтувати зі стін Київського університету "два маркери російської окупації", а саме:

  • Меморіальну дошку Булгакову, встановлену в 2017 році. Приводом послужило те, що письменник навчався у будівлі Інституту філології КНУ в 1901-1909 роках, коли у ній розміщувалася Перша київська гімназія;
  • Радянську меморіальну дошку, присвячену студентам і викладачам, які загинули "за радянську батьківщину" під час "Великої вітчизняної війни".
Меморіальні дошки
Меморіальні дошки
Фото: Tetiana Shvydchenko / Facebook

Нещодавно меморіальну дошку, присвячену Булгакову, прибрали з корпусу університету.

"Чекаємо демонтажу другої дошки, присвяченої міфу про "радянську батьківщину", а по суті – руйнівникам української державності в 1921 році. Не може бути жодних компромісів у прибиранні стовпів "руского міра" та "російської культури" з українського простору. Це питання нашої безпеки і гідності", – додала Швидченко.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, що користувачі мережі обурені популярністю російських пісень у чартах.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ