Жінка дивиться на зламаний телевізор

Перегляд телевізора може підвищити ризик небезпечного захворювання

Shutterstock

Робота за комп'ютером або відеоігри мають менш негативний ефект

Учені провели дослідження та встановили, що серед людей, які багато часу приділяють сидінню перед телевізором або іншим видам пасивного способу життя, існує підвищений ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на PNAS.

Науковці проаналізували дані щодо стану здоров'я 145 тис людей у віці 60+ років. Вони встановили зв'язок між розвитком деменції та різними способами життя.

Так, люди, які багато часу проводять за телевізором, мають підвищений ризик появи деменції. Це стосується навіть тих, хто не забуває про фізичну активність. На думку фахівців, це обумовлено тим, що час перед телевізором є пасивним заняттям, під час якого людина майже не прикладає будь-яких когнітивних зусиль.

Цікаво, що подібне менше спостерігалося у людей, які багато часу проводять, сидячи за роботою або граючи у відеоігри (про користь цього заняття читайте тут). Це пояснюється тим, що це дозвілля, на відміну від телебачення, змушує мозок людини більше працювати та, відповідно, зменшує ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як вживання солодких газованих напоїв впливає на мозок.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ