Вакцина від Вірусу папіломи людини: для чого та кому вона потрібна

70% випадків раку і передракових уражень шийки матки обумовлені саме Вірусом папіломи людини, а тому вкрай важливо знати, як можна себе від нього захистити

"Вірус папіломи людини (ВПЛ) – дуже поширений вірус, що передається статевим шляхом. Більшість тих, хто читає цей пост, вже були ним інфіковані. Принаймні половина сексуально активних людей у певний момент життя матиме ВПЛ – і інфікування може відбуватися повторно. Існує понад 80 видів цього вірусу. Більшість із них не загрожують здоров'ю людини", – розповіли в uahealth.

Серед 80 штамів щонайменше 30 типів ВПЛ призводять до раку. Два типи ВПЛ (16 і 18) призводять до 70% випадків онкологічних хвороб і передракових уражень шийки матки.

Зазначається, що ВПЛ передається статевим шляхом, але зовсім необов'язково займатися сексом із проникненням, щоб ним заразитися, бо це також можливо через оральний секс і тілесний генітальний контакт.

Секс
Секс
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Щоб займатися сексом без страху захворіти рекомендується вакцинуватися від ВПЛ, що здійснюється за власні кошти. Це може запобігти понад 90% ракових хвороб, які пов'язані з вірусом.

Щеплення доступне як хлопцям, які теж можуть бути носіями вірусу, так і дівчатам. Краще за все вакцинуватися у віці 9-14 років, ще до початку статевого життя. Якщо людина старше 26-річного віку, то вакцина вже не буде такою ефективною, але краще обговорити це питання з лікарем.

Як себе убезпечити, якщо немає можливості вакцинуватися?

Жінкам рекомендується кожного року проходити скринінг на рак шийки. Чим більше сексуальних партнерів – тим вищий ризик зараження. Окрім цього, треба пам'ятати про контрацепцію.

"Хоча презервативи захищають від ВПЛ не на 100%, бо вірус може інфікувати незахищені місця, дуже важливо правильно його зберігати й одягати. Щоб хоча б захищені ділянки були в безпеці", – йдеться у повідомленні.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, що таке кір, як він передається, а також про необхідність екстреної вакцинації.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше