Кір: що це за хвороба, як передається та необхідність екстреної вакцинації

У МОЗ України поділилися детальною інформацією про екстрену вакцинацію від кору

"Кір – це важке інфекційне захворювання, яке може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, інвалідності та смерті. Характеризується червоним висипом, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло", – йдеться у повідомленні.

Ця хвороба особливо небезпечна для дітей, вагітних і людей з будь-якими імунодефіцитними станами. Вона передається повітряно-крапельним шляхом при чханні, кашлі чи розмові з хворим.

Вірус кору здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 із 10 невакцинованих людей, які контактують з хворим, будуть інфіковані.

Вакцинація
Вакцинація
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Екстрена вакцинація потрібна після контакту з інфікованим усім дітям і дорослим, які не були щеплені чи не перехворіли на кір. Її проводять вакциною КПК, яка захищає одразу від трьох інфекцій – кору, краснухи та паротиту – протягом перших 72 годин після контакту з хворою на кір людиною.

Лікарі стверджують, що можна зробити щеплення пізніше, але тоді знизиться ефективність вакцини. Інколи також потрібна екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.

У МОЗ радять перевірити за календарем щеплень, чи дорослий або дитина має всі необхідні щеплення від кору. Зазначається, що вакциною КПК не вакцинують вагітних через наявність у ній живих вірусів. Тому рекомендується зробити щеплення проти кору на етапі планування вагітності.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про щеплення, які мають бути в людини у 25+ років.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше