людська печінка

Учені навчилися вирощувати другу печінку – дослідження

Shutterstock

Експериментальний метод планують протестувати на людях

Компанія LyGenesis створила новий метод лікування серйозних ушкоджень печінки у людей. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MIT Technology Review.

Дослідженнями керував професор патології з університету Пітсбурга Ерік Лагасс, який протягом довгого часу займався вивченням клінічних методів лікування захворювань печінки і проводив експерименти з мишами. На гризунах протестували технологію і у них виросла нова здорова печінка.

Виростити у лабораторних умовах в організмі новий орган, який відшкодовує пошкоджений, фахівці змогли завдяки донорським клітинам. Науковці пропонують користуватися новим підходом для лікування захворювань печінки.

За словами експертів, тепер пацієнтам не потрібно буде зазнавати важкої операції з пересадки. Компанія планує протестувати лікування на 12 дорослих пацієнтах із термінальною стадією захворювання печінки, які вже не виживуть після пересадки. Якщо все піде за планом, то згодом в організмі хворого виросте нова здорова печінка.

До речі, також "Дивогляд" розповідав про те, як вживання Coca-Cola впливає на мозок.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ