Чи можна пити дощову воду – відповідь науковців

Існує думка, що дощова вода – це безпечне джерело води, але, як вважають дослідники, у цьому питанні є важливі нюанси

Переважно у дощовій воді відсутні забруднювальні речовини, а тому іноді її можна пити, не турбуючись за вплив на здоров'я. Однак, якість такої води може страждати через забруднювачі, які містяться у повітрі (наприклад, пил і сажа). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Big water filters berkey.

Саме тому вважається, що безпека дощової води визначається рівнем забруднення навколишньої атмосфери. Окрім цього, зашкодити власному організму можна через бактерії, віруси, паразити та хімічні токсини, які можуть забруднити дощову воду.

Також потенційна небезпека обумовлена тим, що дощ, який збирається на поверхні даху, може змити сміття та забруднення (наприклад, пил, послід птахів або промислові забруднювачі). Якщо ж людина мешкає у сільському районі, то йдеться про наявність хімічних пестицидів, якими обробляють сільськогосподарські культури.

"Оскільки поверхневі забруднювачі, що переносяться повітрям, можуть впливати на якість дощової води, ми не рекомендуємо пити дощову воду без попередньої обробки", – поділилися експерти.

Вода
Вода
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Чи можна пити, якщо дуже треба?

Знизити рівень патогенних мікробів або вбити переважну кількість паразитів, бактерій і вірусів можна завдяки кипінню води. Однак, інколи треба скористатися фільтрацію або хімічною дезінфекцією через стійкість деяких патогенів. Окрім цього, завдяки доведенню води до кипіння не можна позбутися токсичних хімічних речовин або важких металів. Навпаки, це може зробити їх концентрованішими.

Вважається, що якісний фільтр – найефективніший спосіб знищення хімічних токсинів (зокрема, промислові хімікати та залишки пестицидів) і важких металів. Фахівці з Центру контролю та профілактики захворювань США радять ретельно дезінфікувати, фільтрувати та перевіряти дощову воду, яка збирається та зберігається.

Якщо ж людина немає можливості правильно дезінфікувати або фільтрувати зібрану дощову воду – краще її не пити та просто використовувати для інших цілей (полив рослин, купання, прання і т.д.).

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як визначити свою денну норму води.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше