Чому собака плаче, коли господар повертається додому – відповідь науковців

Фахівці провели дослідження, яке стосується поведінки та емоцій собак, коли їхні власники повертаються додому

Багато господарів 4-лапих могли помічати, як тварина може розплакатися, коли людина повертається додому після роботи. Японський дослідник Такефумі Кікусуї помітив це за власними домашніми улюбленцями, а тому спробував дати відповідь на це цікаве запитання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Gizmodo.

Після народження цуценят у свого пуделя вчений помітив, що під час годування мама новонароджених нібито виглядає милішою, ніж за звичайних умов. Більше того, він зауважив у собаки сльози, а тому вирішив з'ясувати, чим це обумовлено.

До експериментів Кікусуї залучив кілька десятків песиків і помістив їх у різні умови, паралельно слідкуючи за обсягом сліз на їхніх очах. Варто зазначити, що у цих тварин не таке сльозовиділення, як у людей – їхні очі здатні накопичувати набагато більше рідини, а також остання значно повільніше витікає.

Лабрадор
Лабрадор
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Умови були різні, а саме:

  • господар лишався біля свого 4-лапого;
  • людина прощалася на 6-7-годинний період і потім поверталася;
  • собаки взаємодіяли, окрім господарів, зі сторонніми особами.

Виявилося, що обсяг сліз майже не змінювався в першому і третього варіантах, а ось в другому – очі тварин наповнювали сльози, навіть якщо розлука з господарем була короткою. Науковці встановили, що така поведінка обумовлена гормоном окситоцином.

Коли собака возз'єднується з господарем, то у неї вивільняється "гормон кохання". Можна сказати, що 4-лапа плаче від щастя.

Далі дослідники почали давати песикам краплі з окситоцином чи плацебо. Коли вони отримували перші краплі – їхні очі наповнювалися сльозами. Вже у фінальній стадії експериментів господарям показали фото собак зі штучними сльозами та справжніми.

Науковці встановили, що людина відчуває більше емоцій, коли бачить знімок зі справжніми сльозами. Це породило припущення, що у момент возз'єднання між господарем і твариною відбувається посилення зв'язку, який викликає у людини бажання більше піклуватися про свого домашнього улюбленця.

Тобто, між людьми та собаками виявили спільну ознаку – вони можуть плакати від щастя, а основний каталізатор цього – окситоцин. За словами науковців, результати цього дослідження надалі допоможуть більше дізнатися про еволюцію собак.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, чому коти труться об ноги людей.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше