Як розпізнати шок у котів і собак – поради

Фахівці розповіли, як можна виявити у домашніх улюбленців ознаки шоку

"Гучні звуки, вибухи, паніка в домі, переїзд, втрата когось із членів сім'ї – усі ці жахливі події можуть стати причиною сильного стресу у домашніх улюбленців, і як наслідок, інших серйозних захворювань. Шок – це гострий стан, пов'язаний із критичним порушенням кровообігу у тварини. Без належного й швидкого лікування він може призвести до ураження органів і порушення їхніх функцій", – йдеться у повідомленні UAnimals.

Зоозахисники радять звернути увагу на низку ознак:

Серцевий ритм у собаки

Одна з перших ознак шоку – змінене серцебиття. У песиків нормальний серцевий ритм при хворобі чи травмі коливається між 60 і 140 ударами на хвилину. Коли 4-лапий у стані шоку, то його серцевий ритм ймовірно прискориться та підскочить вище 140 ударів на хвилину.

Серцевий ритм у кота

Тут ситуація відрізняється, бо показники можуть як прискорюватися, так і сповільнюватися. Нормальний серцевий ритм травмованого чи хворого кота – приблизно 180 ударів на хвилину чи вищий. Однак, у стані шоку в котів показники можуть перевищувати 220 ударів на хвилину чи впасти нижче 140 ударів на хвилину.

Читайте також:

Зміни у поведінці

Собака чи кіт у стані шоку не поводитимуться незвично, а радше виказуватимуть ознаки слабкості чи млявості.

Зміна забарвлення ясен

Здоровий колір у 4-лапих – приємний рожевий, а якщо він став білим або зовсім блідо-рожевим, то це вказує на проблеми зі здоров'ям.

Понижена температура, холодні кінчики вух, пальці та кінчик хвоста

Через шок у тварини відбувається порушення кровообігу, який може не досягати всіх ділянок, внаслідок чого холонуть кінчики вух, лап і хвоста. Якщо ви вважаєте, що у вашого домашнього улюбленця шок, але не впевнені у цьому, то уважно спостерігайте за ситуацією та, якщо це можливо, зверніться до ветеринара.

Окрім цього, будьте поряд зі своєю твариною і говоріть з нею спокійним тоном. Справа у тому, що вона може перейняти на себе стрес від людини, а тому 4-лапа швидше заспокоїться, якщо ви будете спокійними.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як уникнути теплого удару в тварин і що робити, якщо це сталося.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше