Навчання Фіони

У Португалії українська собака освоїла важливу навичку для порятунку людей – фото й відео

Суспільне Тернопіль

4-лапа вже отримала міжнародний сертифікат

У Португалії вівчарку з Тернопільщини навчили шукати людей без допомоги кінолога, що називається методом Аркона. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Суспільне".

4-лапа, яку звуть Фіона, вже отримала міжнародний сертифікат. Разом із нею вчилися шукати людей без допомоги інструктора інші песики з України, але Фіона стала єдиною собакою з відповідним сертифікатом. Кінолог Тарас Жук розповів, що вона вже повернулася додому, в Тернопільську область, де допомагатиме рятувальникам.

"Ми робимо тренувальний пуск для того, щоби побачити, як працює собака в реальних умовах. На початковому етапі починає шукати. Тобто, вона не бачила, де я, вона не знає, де я. Вона обшукує територію. Коли знаходить людину, то голосом позначає це місце. Гавкає доти, доки не підійде провідник", – поділилася начальниця кінологічного відділення пожежно-рятувальної служби Тернопільщини Катерина Кузик.

Завдяки методу Аркона собака може працювати автономніше та ефективніше використовувати нюх, слух, запах. Навчання тривало три тижні та передбачало як практичні, так і теоретичні навички.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав, що неймовірна гарна собака Джолі, яка пережила знущання, але не втратила віру в людей, шукає люблячу родину.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ