тепловий удар, спека

Як уникнути спеки на вулиці і у воді – поради

Shutterstock

Жарти з сонцем можуть бути небезпечними

Уявити літо без нестерпної спеки майже неможливо. І якщо у приміщенні уникнути її можна за допомогою кондиціонера, то ось на вулиці сховатися від сонячних променів важко. 

Дуже часто ми намагаємося врятуватися від спеки за допомогою холодної води, коктейля або морозива, а перебуваючи біля басейну або моря – біжимо у воду. Але чи є цей метод безпечним? Відповіддю на це питання з вами ділиться "Дивогляд". 

Якщо, приходячи на пляж або до басейну, у вас одразу ж виникає бажання нирнути у прохолодну воду, то зверніть увагу на одне просте правило: перепад температур може обернутися загостренням ішемічної хвороби серця та гіпертонічною кризою. Тому перш, ніж ниряти у воду, правильним рішенням буде охолодитися у затінку і лише після цього йти купатися.

Варто також фіксувати час свого перебування у воді. Тривале купання може так само нашкодити організму і призвести до переохолодження навіть при нестерпній спеці. Оптимальним варіантом перебування у воді є 5-20 хв, в залежності від ваших відчуттів і комфорту.

Якщо ж ви гуляєте вулицею і також не знаєте, як уникнути спеки – бризніть на своє тіло і обличчя (якщо немає макіяжу) кілька крапель чистої води з пульверизатора. Цей метод є ефективним і цілком безпечним. Щоправда, після цього рекомендується оновити шар засобу для захисту від сонця.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як боротися зі спекою у приміщенні, якщо немає кондиціонера.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ