Лікарі назвали ТОП-3 найнебезпечніших напоїв у літню спеку

Синоптики знову обіцяють повернення жахливої спеки. Як же її пережити з мінімальною шкодою для здоров’я?

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я і медики розповіли, які три види напоїв вважаються найнебезпечнішими у спекотний період. Про це пише "Дивогляд".

Солодкі напої

Солодкі напої
Солодкі напої
Фото: Shutterstock

Напої, які містять цукор, можуть стати справжнім ворогом людини, якщо стовпчик термометра повзе вгору.

Солодка газована вода не лише не втамує вашу спрагу, а й навпаки, змусить пити все більше і більше. Рівень цукру в крові стрімко підвищується, що може спровокувати порушення метаболічних процесів.

Кава

Кава
Кава
Фото: Shutterstock

Хоч це й один із найпопулярніших напоїв у світі, варто пам’ятати, що іноді від кави краще відмовитися. Цей напій не насичує організм рідиною, а навпаки, виводить вологу із клітин. Разом із цим з організму виводяться корисні речовини.

Якщо ви не можете відмовитися від ранкової чашки кави у спекотний день, лікарі радять обов’язково після цього випити додаткову склянку води.

Алкоголь

Вино
Вино
Фото: Shutterstock

Ні для кого не секрет, що алкоголь і спека – речі мало сумісні. Дослідження показали, що найнебезпечнішими вважаються напої, у яких міцний алкоголь поєднується з енергетиком.

Але ж що може бути краще, ніж келих холодного пива чи охолодженого вина?

Насправді, будь-який алкоголь, навіть неміцний, виводить вологу з організму. Окрім того, пиво – це сечогінний продукт, який ще більше виводить воду з тіла.

У алкогольних напоїв доволі високий глікемічний індекс, тому після вживання у крові різко підвищується рівень глюкози.

У поєднанні зі спекою це може підвищувати навантаження на серцево-судинну систему і навіть провокувати інсульт чи інфаркт.

Що ж варто пити, щоб втамувати спрагу?

Вода
Вода
Фото: Shutterstock
  • Люди досі не вигадали нічого кращого, ніж звичайна вода. У спекотні дні можна пити мінеральну або звичайну очищену воду.
  • Боротися зі спекою допомагає теплий зелений чай.
  • Окрім того, з користю втамувати спрагу можна за допомогою прохолодних кисломолочних продуктів.

Читайте також: Як впоратися зі спекою – поради від МОЗ

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше