Якщо немає кондиціонера: як боротися зі спекою у приміщенні

У літній сезон спека змушує нас шукати будь-які способи охолодити повітря вдома чи на роботі

Кондиціонер може допомогти пережити цей період, але якщо його немає – це не вирок, бо можна боротися зі спекою іншими методами, про які розповість "Дивогляд".

Відчиніть вікно, але пам'ятайте про 4-лапих

Припустимо, цей елемент житла є у кожного читача. Зазвичай люди тримають вікна влітку відчиненими цілодобово, але є проблема – приблизно третина тепла потрапляє у приміщення саме через скло та вікна. Може здатися, що постійно відчинене вікно рятує від спеки, але це не так.

Ліпше відкривати їх ввечері та не закривати до ранку. Коли ви прокидаєтесь і сонце ще не почало пекти – зачиніть вікно та прикрийте його щільними шторами (краще білого кольору), щоб сонячне проміння не прогрівало повітря у приміщенні. Втім, ця порада навряд підійде тим, чиї вікна виходять на сонячний бік – у цьому випадку ліпше наклеїти на поверхню скла плівку, яка відбиває сонячне світло.

Варто зазначити, що домашній улюбленець може вискочити через відчинене вікно, а навіть якщо залишити євровікна "на провітрювання", то це теж небезпечного для тварини – вона може задихнутися, якщо спробує пролізти у щілину. Якщо вас турбує така перспектива, то придбайте спеціальну сітку на вікно, завдяки якій його можна тримати відчиненим і бути впевненим, що домашній улюбленець у безпеці.

Ніяких пилозбірників

До настання холодної пори року ліпше прибрати килими, паласи, зайві подушки, пледи. Диван можна накрити білим простирадлом або будь-яким іншим відрізком тканини з натуральних матеріалів, а також відключіть від електромережі апаратуру, яку ви не використовуєте.

Світло від ламп

Ми використовуємо лампу розжарювання для освітлення та забуваємо, що додатково вона випромінює тепло. Якщо вам необов'язково вмикати десь світло – краще цього не робіть або перейдіть на енергоощадні освітлювальні елементи, бо вони випромінюють менше тепла.

Оригінальні та ефективні рішення

Придбайте на вікна плівки, які відбивають світло та створюють тепловий щит для вашого приміщення. За можливості посадіть біля будинку дерева, а над вікнами розмістіть навіси – це полегшить боротьбу зі спекою.

Сон у спеку
Сон у спеку
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Вентилятор

Цей пристрій не охолоджує гаряче повітря, але все ж таки створює приємні прохолодні повітряні потоки. Вентилятор можна зробити ефективнішим – розмістіть перед його лопастями лід, бо це знизить температуру. Для цього можете користуватися пластиковими пляшками, наповненими водою і залишеними перед цим у морозильній камері.

Якщо у вашій кімнаті вентилятор розміщено на стелі, то у нього має бути два режими обертання: за та проти годинникової стрілки. Радимо встановити другий варіант, бо він передбачає більше обертів і, відповідно, створює сильніші повітряні потоки.

Вода – наша все

Тут все просто: пийте більше води, часто приймайте душ і змочуйте зап'ястя холодною водою. Не радимо розвішувати у приміщенні білизну, бо через підвищену вологість вам буде спекотніше. Періодично розбризкуйте холодну воду з пульверизатора на штори/диван. Також можна наповнити ванну холодною водою і залишити двері у неї відчиненими.

Одяг теж має значення

Ми схильні відповідально обирати одяг для вулиці, але забуваємо про це правило вдома. Однак, спробуйте вільний одяг з бавовни або льону, а також відмовитися від синтетики та пухнастих капців – після цього ви маєте відчути помітний ефект.

Витяжка

Під час готування чи теплої ванної варто увімкнути у цьому приміщенні витяжку, яка знизить температуру повітря.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, якою буде погода влітку-2022.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше