Не все так однозначно: Папа Римський вважає, що росію могли спровокувати на війну

Папа Римський Франциск поділився неоднозначною думкою щодо повномасштабного російського вторгнення в Україну, де пригадав про розширення НАТО та інші питання

За словами 85-річного понтифіка, нам потрібно відмовитися від звичайної моделі "Червоної Шапочки" при оцінюванні життєвих ситуацій. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Civiltà Cattolica.

"Червона Шапочка була хорошою, а вовк поганим. Тут немає метафізичного добра і зла. З'являється щось глобальне, з елементами, які дуже переплітаються"

Також Франциск сказав, як за 2 місяці до початку війни розмовляв з одним із глав держав.

"Він сказав мені, що його дуже хвилює те, як рухається НАТО. Я запитав: чому, а він відповів: "Гавкають біля воріт росії. І вони не розуміють, що росіяни – імперці і не дозволять жодній іноземній силі наблизитися до них". Я зробив висновок, що ситуація може призвести до війни. Такою була моя думка…Те, що ми бачимо – це жорстокість, з якою цю війну ведуть війська, як правило, найманські, які використовуються росіянами. Але небезпека полягає в тому, що ми бачимо лише це, жахливе, і не бачимо всієї драми, яка розгортається за цією війною, яку, можливо, якось або спровокували, або не попередили. І я спостерігаю інтерес до випробувань і продажу зброї. Це дуже сумно"

Тим не менше, Папа Римський не підтримує дії владіміра путіна.

володимир путін
володимир путін
Фото: 1tv.ru

Читайте також:

"Я просто проти зведення складності до відмінності між хорошим і поганим, не думаючи про корені та інтереси, які дуже складні. Поки ми бачимо лють, жорстокість російських військ, ми не повинні забувати про проблеми, щоб спробувати їх вирішити"

Окрім цього, понтифік прокоментував становище України.

"Україна є експертом у стражданнях через рабство та війни. Це багата країна, яка завжди була розрізана волею тих, хто хотів заволодіти нею, щоб експлуатувати. Неначе сама історія сформувала Україну, як країну-героя. Цей героїзм зворушує наші серця. Я дуже хотів би підкреслити цей момент: героїзм українського народу. Перед нашими очима – ситуація світової війни, глобальних інтересів, продажу зброї та геополітичного привласнення і мученицька жертва героїчного народу"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що легенда боксу Майк Тайсон прокоментував війну в Україні та не став повністю звинувачувати росію.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання 

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше