Що залишиться на Землі, якщо вимруть всі люди – дослідження

Учений припускає, що в разі вимирання всіх людей, їхні нащадки можуть не з'явитися знову

Дослідження історії життя нашої планети є одним з актуальних завдань сучасних науковців. Зокрема, увагу цьому приділив й шотландський філософ Вільям Макаскілл, який проаналізував, що відбудеться з цивілізацією, якщо всі люди зникнуть з Землі, повідомляє "Дивогляд".

Учений стверджує, що поява окремого виду живих істот homo sapiens – це доволі складний і довготривалий процес випадкових подій, які відбувалися сотні, або навіть тисячі млн років.

Макаскілл вважає, що ймовірність появи нової цивілізації на нашій планеті дорівнює ймовірності появи нового розумного життя у Всесвіті.

Стародавні люди вижили у цьому світі завдяки вмінню розподіляти свою енергію, існувати в різних кліматичних умовах, серед інших живих істот. Згодом людство почало боротьбу за природні ресурси, що може призвести до жахливих наслідків.

Учені-антропологи заявили, що в разі повного зникнення людства з Землі, їхні нащадки можуть з'явитися за кілька млн років, але лише у тому випадку, якщо на Землі залишаться примати.

За давніх-давен наші предки відокремились від мавп за близько 6-7 млн років тому. За ще 200-300 тис років з'явилася людина розумна.

Однак, науковці припускають, що повторення такого еволюційного шляху за аналогічний час майже неможливе. 

"Ми не знаємо, наскільки малоймовірними були основні еволюційні переходи, а деякі з них, включаючи потенційно еволюцію технологічно здатних видів, справді були дуже малоймовірними".

"Потенційно малоймовірні кроки містять створення перших реплікаторів з неорганічної матерії, еволюцію простих клітин у складні клітини з ядром та мітохондріями (так звані еукаріоти), еволюцію статевого розмноження і, можливо, навіть еволюцію виду, подібного до Homo sapiens, який відрізняється від інших приматів незвичайним інтелектом, гіперкооперативністю, культурним розвитком та здатністю до мови", – повідомив Макаскілл.

Під час аналізу автор звернувся до результатів дослідження британського Інституту майбутнього людства (FHI). Філософ прийшов до думки, що знищення сучасних людей на Землі може стати останнім, оскільки після цього високорозвинені технології навряд чи з'являться знову.

"Зараз і в майбутні століття ми наражаємося на погрози, які можуть знищити нас усіх. Та якщо ми зіпсуємо це, ми зіпсуємо це назавжди. Усвідомлення Всесвіту може бути безповоротно втрачено, і всього через кілька сотень мільйонів років коротке і слабке полум’я свідомості, що мерехтить певний час, згасне назавжди. Всесвіт може навіки повернутися в той стан, в якому він знаходився більшу частину своїх перших дев’яти мільярдів років: холодний, порожній, мертвий", – пише Макаскілл.

Хто залишиться на Землі, якщо зникнуть люди?

Науковці вважають, що "вищі хижаки" можуть витримати масове вимирання. Вони харчуються переважно м'ясоїдними і всеїдними, тож люди є їхніми прямими конкурентами, якщо говорити про харчування.

Таким чином, якщо людина зникне з цього всесвіту, то на Землі пануватимуть леви, тигри, леопарди, гепарди, ведмеді гризлі, крокодили, гігантські змії-удави, вовки, акули, електричні вугрі, гігантські медузи, косатки, білі ведмеді та інші вищі хижаки.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, коли відбудеться шосте масове вимирання і що стане його причиною.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше