Жінка і мамонти

На Землі можуть з'явитися косматі мамонти – вчені

Shutterstock

Востаннє цих істот бачили на Землі майже 4 тис років тому

У майбутньому на Землі можуть знову з'явитися косматі мамонти, останній з яких помер близько 4 тис років тому, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Independent.

Американські вчені з компанії Colossal Biosciences мають на меті відродити вимерлих косматих мамонтів, які востаннє ходили по землі ще 3,9 тис років тому. Під час експерименту фахівці використають генну інженерію для схрещення ДНК зазначеного виду мамонтів з азіатськими слонами. До речі, саме цю породу слонів вважають найближчими нащадками мамонтів. 

Експерти розповіли, що вимирання мамонтів відбулося в результаті льодовикового періоду, а також частково з провини людини. Після заяви про спробу повернути до життя косматих мамонтів, у людей виникло питання – чи буде м'ясо цих істот придатним до споживання?

В давні часи люди полювали на мамонтів і на місцях їхніх стоянок була знайдена численна кількість кісток великих істот.

Фахівці з Colossal Biosciences ніяк не прокоментували це питання, але закцентували увагу на екологічних перевагах в результаті відродження мамонтів, які під час свого переміщення утоптували і потовщували вічну мерзлоту. Косматі мамонти, подорожуючи на великі відстані, здатні поширювати насіння та мікроби.

"Якби могли відродити екосистему мамонтового степу, то змогли б звернути назад швидке потепління, і що важливіше захистити вічну мерзлоту Арктики – найбільший резервуар вуглецю у світі", – кажуть учені.

Компанія планує реалізувати свої плани вже за 6 років. Ймовірно, що вже незабаром на Землі з'явиться величезний мамонт або його наближена копія. До проєкту вже залучили $75 млн.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли відбудеться шосте масове вимирання і що стане його причиною.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ