Учені визначили, від чого насправді вимерли мамонти

ГУ НП в Донецькій області

Науковці вивчили усі експонати мамонтів і мастодонтів, які наявні у світових музеях

Група учених х Фінляндії, Іспанії та Великої Британії дослідили причину вимирання мамонтів та мастодонтів. Результати своєї роботи вони опублікували у журналі Nature Ecology & Evolution, передає "Дивогляд".

Учені вважають, що думка про те, що великих тварин винищили первісні люди, не відповідає дійсності. Насправді мамонти та мастодонти стали жертвами глобального потепління. Цей процес, який почався у кінці останнього льодовикового періоду, не був миттєвим. Однак різке зниження популяції мамонтів чітко збігається із періодом підвищення температури.

Науковці проаналізували усі експонати мамонтів і мастодонтів, які наявні у світових музеях.

"Ми не передбачали такого результату. Схоже, що широка глобальна картина вимирання хоботних в недавній геологічної історії може бути відтворена без урахування впливу ранніх людських діаспор", - сказав науковий співробітник Школи наук про Землю Брістольського університету, доктор Чжан Ханьвен.

Раніше до схожих висновків дійшли спеціалісти з Інституту хімічної екології Макса Планка.

Зараз Земля перебуває на межі нового періоду глобального потепління. І цього разу процес значно пришвидшився через діяльність людини. Нещодавно фахівці ООН опублікували звіт, у якому повідомили, що, якщо викини шкідливих речових і вуглекислого газу в атмосферу не скоротяться, то до кінця століття наслідки потепління стануть катастрофічними як для людей, так і для всього живого.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ