Спека

Пів року літа і зима без снігу: як зміниться клімат України до середини століття, і чому вас це не обрадує

Shutterstock

Погода в Україні все більше нагадуватиме тропічну

Кліматологи і екологи всього світу б’ють на сполох через швидкі і різкі зміни глобальної температури. У різних куточках світу вже сьогодні спостерігаються безпрецедентні пожежі, поводки, пилові бурі, снігові замети, тощо.

Кліматологиня Світлана Краковська в інтерв'ю "Українській правді" розповіла, чого чекати українцям і яким стане клімат в Україні вже до середини нинішнього століття. Про це пише "Дивогляд".

"Кліматичне літо, яке в нас настає, коли середньодобова температура перевищує 15 градусів, буде набагато довше – триватиме на півдні не три місяці, а п‘ять. Три з них будуть з тропічними ночами", - розповіла Краковська.

Тропічними вважають ночі, коли температура не опускається нижче 20 градусів. Тобто, після денної спеки прохолоди не доведеться чекати навіть вночі.

"Колись в нас таких ночей було декілька і лише в південних регіонах – Крим, узбережжя Чорного і Азовського морів. А наразі ми маємо їх і в Києві, і в Чернігові – декілька тижнів таких ночей на рік ми маємо абсолютно точно в останні роки", - додала учена, - "У південному регіоні до середини сторіччя вони триватимуть більше місяця, наприклад. До кінця сторіччя – це буде буквально все календарне літо".

Окрім того, Краковська попередила, що взимку зникне сніговий покрив: "За умови середнього рівня викидів він зникне до середини століття. Це не означає, що в нас не буде снігопадів чи сильних снігопадів – найімовірніше, вони будуть у другій половині зими та в її кінці. Їх ніхто не скасовує. Це означає, що сніг не буде лежати на поверхні".

Усі ці зміни можуть катастрофічно позначитися на веденні сільського господарства. Вже зараз у північних регіонах спалахують масштабні лісові пожежі, на півдні все частіше трапляються руйнівні паводки, а у Києві майже звичними стали пилові бурі. У майбутньому всі ці явища ставатимуть лише страшнішими.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ