Біль у животі

Овуляторний синдром: що це таке та чому він з'являється

Shutterstock

Є випадки, коли треба звернутися до лікаря

Фахівці детально розповіли про овуляторний синдром, яким називаються неприємні відчуття у середині циклу, пов'язані з овуляцією. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mayo Clinic.

У цьому стані у жінки болить низ живота та можуть з'являтися невеличкі кров'яні виділення. Це зустрічається у 40% жінок репродуктивного віку та турбує їх майже кожного місяця. Біль може тривати від кількох хвилин до кількох годин, переважно від 3 до 12. Якщо людина перенесла операцію на яєчниках – синдром може тривати до менструації.

Симптоми:

  • болісні відчуття з одного боку внизу живота, у проєкції яєчника;
  • тупий біль, який нагадує менструальний, але іноді має різкий і неочікуваний характер;
  • незначна вагінальна кровотеча.

Лікарі вважають, що це не потребує медичного втручання та є нормальним перебігом менструального циклу. Якщо з'являється незначний дискомфорт, то можна скористатися безрецептурними знеболювальними. Однак, до лікаря потрібно звернутися у разі:

  • якщо біль дуже сильна та виникла вперше;
  • нудоти чи підвищення температури тіла;
  • якщо дискомфорт не пройшов за добу чи взагалі збільшується.

Овуляторний синдром може бути обумовлений тим, що фолікула розтягує поверхню яєчника. Окрім цього, очеревина (слизова оболонка живота) може подразнюватися кров'ю або рідиною, яка виходить з фолікула. Якщо біль з'явився у середині циклу та зникає протягом кількох годин, то, ймовірно, йдеться про мітельшмерц. Інколи дискомфорт може бути обумовлений іншими причинами, а тому варто проконсультуватися з фахівцем.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що дієтологиня назвала найгірший напій для схуднення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ