Не лише для сексу: вчені розповіли, чим корисна Віагра для здоров'я

Лікарський засіб силденафіл, який випускається під торговою маркою "Віагра", окрім боротьби з чоловічою еректильною дисфункцією, використовується для інших медичних цілей.

Відомо, що цей засіб діє шляхом інгібування ферменту під назвою фосфодіестераза. Завдяки йому розслабляються гладкі м'язи та розширюються кровоносні судини. Внаслідок останнього до органів (статевого члена чи легенів) поступає більше крові, що відомо як вазодилатація. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Conversation.

Силденафіл, який випускається під торговою маркою "Віагра", викликає вазолидатацію. Вона корисна при хворобах легенів, а саме при легеневій артеріальній гіпертензії (ЛАГ) або ідіопатичному легеневому фіброзі (ІЛФ). Людина, яка живе з ЛАГ та ІЛФ, стикається з прогресуючою задишкою і хронічним кашлем.

Окрім шкоди для легенів, ці захворювання негативно впливають на інші системи органів. ЛАГ є хворобою, внаслідок якої виникає утруднене дихання та перенапруження серця внаслідок підвищеного тиску у легеневих артеріях. На щастя, вона рідкісна, кожного року 1-2 людини хворіють на 1 млн людей. ІЛФ – більш поширене захворювання легенів (кожного року діагностується у 29-100 000 осіб). Це обумовлено повторним і хронічним потовщенням, жорсткістю та рубцюванням (фіброзом) легень.

Біль у горлі
Біль у горлі
Фото: Shutterstock

В обох захворювань часто відсутня чітка етіологія, а тому медикам до кінця невідомі причини їхнього виникнення та прогресування. ЛАГ і ІЛФ невиліковні та з часом ЛАГ – це захворювання, яке викликає утруднене дихання та перенапруження серця через підвищений тиск у легеневих артеріях. На щастя, це рідкісне захворювання, бо щороку вражає одну або дві людини на 1 000 000 людей.

ІЛФ є більш поширеним захворюванням легень, щороку розвивається від двох до 29 осіб на 100 000. Це відбувається внаслідок повторного та хронічного потовщення, жорсткості та рубцювання (фіброзу) легень. Обидва захворювання часто не мають чіткої етіології, а це означає, що лікарі та дослідники не до кінця розуміють, чому ці захворювання починаються та прогресують. Обидві хвороби невиліковні та часто погіршуються з часом.

Застосування силденафілу ("Віагри") вже добре вивчили та схвалили у Канаді. Є високоякісні рандомізовані контрольовані дослідження, які виявилися ефективними. Лікування цим методом ІЛФ менше дослідили, але є припущення, що принцип дії силденафілу може допомогти людям із цими хворобами.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як пов'язані секс і каміння у нирках.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше