Старіння

Вчені назвали несподіваний чинник, який пришвидшує старіння

Shutterstock

Цей фактор присутній у житті багатьох сучасних людей.

Науковці зі Стенфордського та Китайського університету Гонконгу розповіли про фактори, які збільшують "біологічний" вік людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Відомо, що біологічний вік базується на старінні функцій організму і залежить від генетики, способу життя та інших чинників, які роблять людське тіло старішим, ніж має бути. У рамках дослідження фахівці скористалися даними понад 2,5 тисяч людей, які мали різні вікові захворювання (наприклад, серцево-судинні хвороби, легень і печінки).

Фахівці порівняли інформацію про стан їх організму зі здоровими. Виявилося, що передбачений вік не коливався більш ніж на 1,5 року. Однак, під час дослідження науковці виявили інший цікавий фактор.

За їхніми словами, існує безпосередній зв'язок між біологічним віком і психологічним здоров'ям людини. Було встановлено, що люди з депресивними почуттями чи почуттями самотності старіють значно швидше за тих, хто має шкідливу звичку (наприклад, куріння).

Дослідники стверджують, що нещасна людина у середньому має біологічний вік на 1,65 року більше, ніж реальний. Вони сподіваються, що відкриття впливу цього чинника на біологічний вік допоможе подальшим дослідженням, присвяченим психологічному здоров'ю людини та його впливу на старіння.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як розпізнати інфаркт і знизити ризик його виникнення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ