10 тисяч кроків – не головне: скільки та як потрібно ходити щодня, щоб бути здоровим

У минулому сторіччі японський виробник трекерів запевнив споживачів, що для покращення стану організму потрібно на день робити 10 тисяч кроків. Однак, нове дослідження показало, що це не зовсім так

Науковці з Сіднейського університету залучили 78 тис людей до свого нового дослідження, яке тривало понад 10 років. Воно було присвячене взаємозв'язку між темпом ходьби та зниженням рівня деменції, онкології та серцево-судинних хвороб. Експерименти поділили на кілька етапів: 2-річні дослідження, 7-річна перерва, а потім поновлення дослідження. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Виявилося, що мінімальна кількість кроків, які необхідно робити щодня, а також існування мінімального темпу – міф. Насправді чим більше людина пройде – тим краще це вплине на її організм. Зокрема, завдяки кожним 2 тисячам кроків на 11% знижується ризик ранньої смерті.

Пара похилого віку відпочиває на природі
Пара похилого віку відпочиває на природі
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Цікаво, що розповсюджена думка про користь 10 тисяч виявилася частково правдивою. Попри те, що не існує мінімальної кількості необхідних кроків, 9,8 тисячі кроків за день можуть допомогти запобігти деменції та знизити її ризик на 50%.

Окрім цього, вчені встановили, що важливе значення має не кількість кроків, а їхній темп. Наприклад, якщо людина хоче запобігти вищеназваній хворобі, то оптимальний темп пересування – 112 кроків на хвилину за 30 хвилин.

Не обов'язково пересуватися так без перерви, оскільки можна чергувати швидкий і повільний темп. Цікаво, що останній позитивно впливає на здоров'я мозку, але для досягнення кращих результатів все ж таки краще надати перевагу вищій швидкості.

Тобто, вчені стверджують, що потрібно зосередитися не на кількості кроків, а на швидкості пересування. Високий темп ходьби 30 хвилин щодня може зміцнювати організм і запобігати розвитку раку, серцево-судинних захворювань і деменції.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, чому важливо бути фізично активним.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше