Свідомість

Учені назвали несподівану користь алкоголю для уникнення деменції

Shutterstock

Спиртні напої можуть завадити розвитку серйозного захворювання

Науковці провели дослідження і встановили, що вживання алкоголю має позитивний вплив на здоров'я людини і може завадити розвитку серйозного захворювання, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SSA.

Дослідники провели глибокий аналіз, участь в якому взяли 24 478 осіб, і з'ясували, як пов'язане споживання алкоголю і деменція. Як стало відомо, люди, які майже не вживали спиртні напої, мали помітно більше шансів розвитку деменції у похилому віці.

Серед добровольців, середній вік яких на початку дослідження становив 71,8 років, 54,2% продовжували вживати алкоголь, як зазвичай. Решта – утримувалися від спиртних напоїв.

Результати аналізу продемонстрували, що ризик розвитку деменції здебільшого спостерігався саме у тих осіб, які взагалі не вживали алкоголь. Менший відсоток ризику деменції був у добровольців, які час від часу вдавалися до спиртних напоїв, навіть у невеликих дозах.

Якщо звернути увагу на статеву належність, то у чоловіків ризик розвитку деменції був вищим, а у жінок взагалі не спостерігався зв'язок між вживанням алкоголю та деменцією. Разом із цим, науковцями не було встановлено, яка сама кількість алкоголю здатна запобігти розвитку старечого недоумства, а отже не варто експериментувати зі спиртними напоями, щоб не завдати шкоди організму.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яка категорія людей найчастіше страждає від алкогольної залежності.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ