Космос

"Як мало ми знаємо про Всесвіт": вчені виявили унікальну планету, яка в 13 разів більша за Землю

Shutterstock

На ній може бути вода в рідкому вигляді

Науковці знайшли унікальну планету, яка є надто масивною для своєї зірки та обертається навколо ультрахолодного карлика. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science.

За словами науковців, ця планета у 13 разів більша за Землю, а також співвідношення мас цієї планети з її зіркою у 100 разів більше, ніж у Землі та Сонця. Зірка під назвою LHS 3154 знаходиться близько за 50 світлових років від нашої землі.

Вона розташована дуже близько до своєї зірки-господині, а орбітальний період становить лише 3,7 дня. Враховуючи це, є теорія, що на ній може бути вода в рідкому вигляді.

"Це відкриття підкреслює, як мало ми знаємо про Всесвіт", – зазначив професор з Університету штату Пенсильванія і співавтор дослідження Суврат Махадеван.

Відкрита планета за розмірами та складом нагадує Нептун.

"Ця планета підіймає питання про те, як планети формуються навколо зірок з найменшою масою, тому що раніше вважалося, що такі зірки в основному здатні утворювати лише невеликі планети земної групи, схожі за масою на Землю", – заявив астроном Принстонського університету Гудмундур Стефанссон.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці відкрили шість планет у сусідній зоряній системі.

Дивіться також відео 5 каналу: Після фронту – власна справа! Колишній військовий відкрив ветеринарну клініку у Львові

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ