Лампочка

Скільки українців готувалися до можливого блекауту взимку – опитування

Pixabay

Респонденти відповіли, чи планують залишати свої оселі у випадку відсутності електроенергії протягом тижня

Приблизно 75% українців готувалися до того, що протягом тижня можуть виникнути проблеми з електропостачанням. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на опитування Соціологічної групи Рейтинг.

Найбільш популярними заходами підготовки стало придбання ліхтариків та батарейок, підготовка запасів їжі, купівля акумуляторів та генераторів, а також підготовка запасів питної води (кожен з названих заходів зробила більша частина опитаних).

З найбільшою наполегливістю у підготовці до проблем зі світлом діяли мешканці Києва, а також представники молодого та середнього віку, більш забезпечені. Населення міст трохи частіше купувало ліхтарики та батарейки, а також робило запаси питної води, водночас мешканці сіл частіше купували генератори.

За словами 72% респондентів, їхній населений пункт має пункт незламності. Однак майже 40% мешканців сільської місцевості сказали, що такого пункту в них немає. Найбільше пунктів незламності є у Києві, а також на деокупованих та прифронтових територіях.

Переважна більшість опитаних (74%) у випадку відсутності електроенергії протягом тижня не планували залишати свою оселю. Близько чверті за такого сценарію планують переїзд в інше місце: 11% в межах населеного пункту, 8% – на територію іншого населеного пункту, 3% – у тимчасове місце проживання (школа тощо), 2% – за кордон.

Раніше ми розповідали, як українці готуються до можливих блекаутів.

Дивіться також відео 5 каналу: Після фронту – власна справа! Колишній військовий відкрив ветеринарну клініку у Львові

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ