Як вберегти зір під час відключень електроенергії – поради

Національна служба здоров'я поділилася рекомендаціями, які можуть допомогти вберегти зір на тлі відключень електроенергії

"Попри часті відключення світла українці продовжують працювати, навчатися, читати та активно проводити час. Однак при поганому освітлення наші очі напружуються, щоб розгледіти текст чи зображення тощо. Через це очі швидко втомлюються і може відчуватися печіння або біль в очах, а іноді навіть і головний біль", – йдеться у повідомленні на Facebook-сторінку НСЗУ.

Для збереження зору прислухайтеся до наступних порад:

  • Уникайте цілковитої темряви, якщо ви працюєте за комп'ютером. Світла від одного монітору недостатньо для очей, а тому облаштуйте альтернативне освітлення.
  • Обирайте лампи та ліхтарі, які освітлюють кімнату рівномірним білим кольором. Це найкраще світло для очей, бо воно імітує денне освітлення. Світло має рівномірно заповнювати кімнату, а не бути спрямованим лише в одну точку.
  • У жодному разі світло ліхтарів чи лам не має сильно світити в очі, бо це може спровокувати додаткове навантаження та сльозотечу.
  • Замініть свічки на ліхтарі чи акумуляторні лампи – мерехтіння світла може викликати відчуття дискомфорту й втому очей, а також погано впливає на нервову систему.
  • Уникайте кольорового освітлення, зокрема синього освітлення (декоративні світильники, гірлянди тощо). Таке світло є неприродним і небезпечним для здоров'я очей.
  • Якщо у вас з'явилися симптоми синдрому сухого ока, то використовуйте зволожувальні краплі.
  • Щогодини робіть 5-хвилинну перерву від гаджетів. У цей період варто виконати вправи для очей (подивитися вгору, вниз, у різні сторони) та частіше дивитися вдалину – завдяки цьому ваші очі розслабляться.

Якщо вас турбує стан ваших очей, то зверніться до свого сімейного лікаря. За необхідності він направить вас до офтальмолога.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що як обрати обігрівач.

Дивіться також відео 5 каналу: Соціальне опитування – як росіяни ставляться до брехні путіна? Істерика в прямому ефірі

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше