Ні холодам: як обрати обігрівач – поради

Тривалий час експерти прогнозують в Україні цьогоріч холодну зиму

Якщо ви не хочете змерзнути у своїх оселях, краще придбати собі обігрівач. А щоб вам легше було обрати, "Дивогляд" вирішив розповісти, на які критерії треба звернути увагу при купівлі.

Тип радіатора

 • Масляний найчастіше обирають для дачі або заміського будинку. Такий тип радіатора має герметичний металевий корпус, всередині якого міститься спеціальна мінеральна олія, а також електрична спіраль. Спіраль гріє олію, олія нагріває корпус, а корпус нагріває повітря.
  Масляний радіатор найкраще підходить для використання у приміщеннях, де треба постійно нагрівати повітря. Пристрій довго розігрівається, але й довго охолоджується.
Масляні обігрівачі
Масляні обігрівачі
Фото: Depositphotos
 • Тепловентилятор – це поєднання нагрівального елемента і самого вентилятора, який забезпечує циркуляцію повітря у приміщенні. Особливість цього пристрою в тому, що він нагріває кімнату доки працює вентилятор, а отже під час роботи постійно створює шум.
  Тепловентилятор здатен швидко нагріти приміщення, але невеликої площини. Для великих приміщень краще обирати теплову пушку (той самий тепловентилятор, але з більшою потужністю).
 • Конвектори – один з найпопулярніших типів радіаторів. У конвекторному обігрівачі повітря проходить через нагрівальний елемент, а після цього піднімається вгору і тим самим звільняє місце для холодного повітря, що піднімається з підлоги.
  Конвектори можна встановити на стіну, або пересувати підлогою.
 • Інфрачервоні обігрівачі дещо відмінні від перелічених вище. Їхня особливість полягає у тому, що за рахунок інфрачервоного випромінювання вони обігрівають не повітря, а предмети у кімнаті (у тому числі підлогу і стіни). Повітря у приміщенні нагрівається саме від цих предметів.
  Інфрачервоні обігрівачі працюють безшумно. Їх можна використовувати навіть на відкритому повітрі (альтанки, або веранди) з метою нагріти предмети навколо.
  Цей тип радіатора чудово підійде для приміщення, де треба зберегти невисоку температуру. Однак, врахуйте, що при наявності перегородок або безлічі кімнат при нагріванні інфрачервоним випромінюванням можуть виникнути складнощі.
Інфрачервоний обігрівач
Інфрачервоний обігрівач
Фото: Depositphotos
 • Особливу увагу варто приділити тепловим завісам, які встановлюються у дверних або віконних отворах. Вони створюють потік теплого повітря і таким чином перешкоджають протягам. Такий обігрівач чудово впорається з кімнатами невеликого розміру, а ось на приміщення великої площі вони не розраховані.

Захисна система

Майже всі радіатори обладнані захисною системою (датчик), яка не допускає їхнього перегріву, застерігає від пожежі та зайвого навантаження на електромережу.

Також окремі види обігрівачів мають функцію, яка вимикає пристрій у разі його падіння, що також захищає від пожежі. 

Якщо ви плануєте встановити обігрівач у ванну кімнату, то радимо звернути увагу на моделі, що мають вологозахищений корпус. Таким чином у вас не станеться короткого замикання в разі потрапляння води у пристрій.

Функції

Кожен обігрівач має різні функції. Наприклад, деякі масляні можуть нагріти повітря у кімнаті до необхідної температури, після чого самостійно вимкнутися. Ще більш сучасні моделі самостійно вмикаються і вимикаються, коли необхідно прогріти кімнату до встановленої температури. 

Також існують радіатори з електронною системою управління. Вони здатні вмикатися і вимикатися за розкладом.

Обігрівачі з віддаленим керуванням підійдуть тим, хто певну кількість часу проводить не вдома. Наприклад, якщо ви повертаєтеся з роботи і знаєте, що у вашій домівці холодно, то ви можете увімкнути радіатор за допомогою спеціальної програми на своєму смартфоні і встановити необхідну температуру.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився з вами списком речей та медикаментів, які можуть знадобитися вам цієї зими.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше