Теплий одяг

У будинках європейців цієї зими буде холодно – як це відобразиться на здоров'ї

Shutterstock

Країни ЄС поступово відмовлюються від російського газу

Європейцям доведеться запастися теплими ковдрами, оскільки зима 2022-2023 буде незвично холодною. Це обумовлено здебільшого економією або повною відмовою від російського газу. Чи можуть такі зміни негативно відобразитися на здоров'ї людей, розповідає "Дивогляд".

Зараз європейські країни поступово відмовляються від постачання російського газу і намагаються використовувати альтернативні варіанти. Дехто вважає за потрібне знизити температуру повітря у приміщеннях взимку до 18°С, а влітку обмежити використання кондиціонерів. У свою чергу це призведе до підвищення температури в будинку.

Такі самі цілі нещодавно були оголошені в доповіді Міжнародного енергетичного агентства, з метою уникнути критичного розвитку глобального потепління.

Температура оселі 18°С у житлових приміщеннях загалом вважається сприятливою і навіть рекомендованою різними організаціями. Якщо йдеться про офіси і підприємства, де люди перебувають у постійному русі і фізично працюють, дозволяється підтримувати температуру 13°С.

Численна кількість досліджень продемонстрували ситуацію у різних країнах світу. Так, наприклад, у Великій Британії середня температура в будинках вже спостерігається доволі низька – 19-20°С. У Швеції цей показник дещо вищий – 21-22°С.

У європейських країнах, зокрема, Німеччині, температура коливається від 16°С у спальні до 21°С у вітальні.

Чи може така температура нашкодити здоров'ю людей?

Може, але у випадку, якщо йдеться про температуру, нижчу за 18°С. У цьому випадку у людини спостерігається підвищення артеріального тиску, а також з'являються ризики розвитку серцево-судинних та респіраторних захворювань.

Особливо зниження температури у приміщенні може вплинути на людей, що страждають від холодової кропив'янки.

Загалом, незначне зниження температури у кімнатах не несе шкоди для здоров'я. Однак, врахуйте, що до таких змін вразливими є люди з хронічними захворюваннями (астма, хронічна обструктивна хвороба легень тощо).

Також рекомендується перебувати при дещо вищій за 18°С температурі людям похилого віку. Це пояснюється тим, що у людей старшого віку гірша терморегуляція, тож вони мають великий ризик переохолодитися.

Інші люди при температурі 18°С відчуватимуть дискомфорт, але не більше за це. Постійно перебуваючи у таких умовах, можна дуже швидко адаптуватися. Більш того, фахівці стверджують, що відносно низькі температури можуть бути корисними для здоров'я. Наприклад, при перегріванні у немовлят підвищується розвиток синдрому дитячої смерті.

Рекомендацій щодо того, яку саме температуру рекомендується підтримувати у приміщенні, не зазначається. Однак, у доповіді Міжнародної енергетичної агенції повідомили, що температура повітря у приміщенні не повинна перевищувати 24-25°. 

Як людина адаптується до температурних змін?

До холоду, як і до спеки, можна звикнути. Активно загартовуйтеся і краще починайте це робити влітку. Постійність у цьому випадку грає важливу роль: регулярне загартовування дозволить вашому організму швидше звикнути до низьких температур у приміщенні без шкоди для здоров'я. Достатньо буде витиратися рушником, намоченим холодною водою.

Чи є необхідність провітрювати приміщення за такої низької температури?

Якою б не була температура у кімнаті, її завжди треба провітрювати для того, щоб повітря залишалося чистим. Провітрюйте принаймні 15-20 хв кілька разів на день. Цього цілком вистачить. Також ефективними будуть очищувачі повітря. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що війна в Україні суттєво впливає на зміни клімату в світі.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ