Мороз

Як не можна зігріватися взимку – МОЗ

Shutterstock

У жодному разі не використовуйте ці способи

Існує чимало способів зігрітися на вулиці взимку, але не всі вони дійсно корисні. "Дивогляд" із посиланням на МОЗ розповідає вам про три найгірші способи зігрітися холодною зимою.

  • Алкоголь

Це найменш вдала ідея. Вживати спиртне на вулиці при низькій температурі лише створює ілюзію тепла. Насправді ж, в організмі відбувається зворотній процес – втрата тепла. 

  • Сигарети

Будь-який вид сигарет (звичайні, електронні, вейп тощо) призводять до сповільнення кровообігу, в результаті чого людина швидше замерзає.

  • Каблучки і браслети

Прикраси на руках також уповільнюють рух крові в пальцях та самій руці. Також важливо врахувати й те, що метал швидко охолоджується, а отже при контакті зі шкірою обморожує її. До речі, сережки у вухах також сприяють швидшому переохолодженню.

У МОЗ нагадали: якщо ви відчуваєте поколювання у шкірі та свербіння – негайно шукайте місце, де можна зігрітися. У жодному разі не намагайтеся розтирати уражену шкіру снігом, особливо якщо вона вже почервоніла.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як визначити та надати домедичну допомогу постраждалому у разі переохолодження.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ