Як пережити зиму 2023 в теплі – дієві поради

Вже не перший місяць українців попереджають про те, що прийдешня зима буде холодною. Разом із цим більшого напруження додають постійні віялові відключення в Україні

У зв'язку з цим "Дивогляд" ділиться з вами рекомендаціями від Державного агентства з енергоефективності й енергозбереження України щодо того, як пережити осінньо-зимовий період 2022-2023 без складнощів.

Зменшіть витрати тепла в оселі:

Зауважте, що у віконній рамі не повинно бути щілин, які б запускали з вулиці холод. Саме тому напередодні холодів варто виділити час і утеплити пластикові і дерев'яні вікна.

Читайте також: Як утеплити дерев'яні та пластикові вікна – поради.

Щілин не має бути й у місцях кріплення підвіконня. Їх можна заповнити монтажною піною, або герметиком. Також повинні бути відсутні й щілини між полотном дверей і дверними коробками.

Перевірте, наскільки щільно у вас зачиняються вікна. Якщо помітні продування у сучасних склопакетах – зверніться в компанію, яка вам встановлювала їх. 

Також корисно буде наклеїти на скло вікна теплозберігаючу плівку, а також почепити жалюзі та щільні штори. Все це допоможе вам зберігати тепло в оселі. Але зауважте, що штори не повинні перекривати батареї, оскільки це перешкоджатимете поширенню кімнатою тепла.

Килимове покриття на підлозі не лише надає затишку вашій домівці, але й не дає замерзнути взимку. Особливо варто звернути увагу на покриття тим, у кого є діти. Застеліть підлогу килимами принаймні у тих кімнатах, де ви проводите більше часу. 

Якщо у вас бічна квартира, або якась стіна сильно промерзає взимку – утепліть її пінополістирольними листами, гіпсокартоном, корковою настінною плиткою або корковими шпалерами. Також можна перекрити стіну фіранками, які створять додатковий прошарок повітря між нею й кімнатою.

Якщо у вас стоять старі вхідні двері, рекомендуємо вам замінити їх на подвійні. Якщо немає такої можливості – оббийте зовнішній бік дверей дерматином і підкладіть під нього шар ізолону, скловати або поролону.

Щільно зачиняйте двері між опалювальними та неопалювальними приміщеннями. Те саме стосується й під'їзду: якщо там є двоє дверей, то зачиняйте їх.

Заощаджуйте електроенергію:

  • замініть лампи розжарювання на світлодіодні і вмикайте лише мінімальну кількість ламп;
  • не вмикайте більше одного потужного приладу одночасно;
  • розташуйте меблі так, щоб отримати максимальне природне освітлення;
  • вмикайте економні режими роботи техніки та обладнання;
  • не залишайте електроприлади в режимі очікування;
  • максимально завантажуйте пральну машину й використовуйте температуру прання 30°C;
  • не кипʼятіть повний чайник, якщо необхідно половина або менше;
  • використовуйте термоси;
  • встановіть і використовуйте термостатичні регулятори на батареях – не перегрівайте й не пересушуйте кімнати, підтримуйте в них температуру не вище 21°C;
  • встановіть реле захисту від стрибків напруги.

Читайте також: Як самостійно зробити генератор для роутера – поради.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як правильно заощаджувати під час війни.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше