Як підготувати свою оселю до холодної зими – поради

Ще наприкінці літа українцям прогнозували холодну зиму не лише через погоду, а ще й у зв'язку з ймовірними проблемами критичної інфраструктури через російську агресію

У зв'язку з цим "Дивогляд" зібрав для вас кілька порад щодо того, як відносно спокійно і комфортно перезимувати в Україні.

Експерти прогнозують, що початок опалювального сезону в нашій державі під питанням у зв'язку з нещодавніми обстрілами. Ситуація не вкрай критична, але краще заздалегідь бути готовими до будь-якої ситуації. 

Температура повітря

Варто врахувати, що найсприятливішою температурою повітря для перебування у приміщення є 20-22°С, але в критичних ситуаціях варто не допустити нижче +16°С. Показники нижче 16°С пов'язані з появою респіраторних захворювань.

У квартирах, де перебувають малюки, люди похилого віку і ті, хто має серйозні проблеми зі здоров'ям, доцільно зберігати температуру на рівні мінімум 20°С.

Сімейна лікарка Ганна Сєрова відмітила, що дещо прохолодна температура у приміщенні має позитивний вплив на здоров'я людини. Зокрема:

  • покращує сон;
  • сприяє активній роботі мозку;
  • зменшує ризик серцево-судинних захворювань;
  • загартовує;
  • організм людини виділяє більше енергії, що дозволяє боротися із зайвими калоріями.

Якщо людина виконує фізичну роботу в приміщенні, то при відносно невисокій температурі вона почуватиметься краще, ніж та людина, яка працює майже нерухомо. 

"Для навчання оптимальною температурою буде +20...+24°C, нижча і вища температури погіршують його ефективність", – йдеться у дослідженні

Вологість приміщення

Важливу роль відіграє не лише температура у приміщенні, але й рівень вологості. 

"Чим вологіше повітря, тим сильніше відчувається холод. Сидіти в сорочці і спідниці-олівці в офісі, де 18 °C, не так приємно, як ходити по тому ж офісу в піджаку, джемпері та джинсах", – говорить біолог Дарія Озерна. 

Зазвичай рівень вологості взимку суттєво нижчий, ніж влітку. У цей момент на допомогу "приходять" зволожувачі повітря.

Читайте також: Для здоров'я та краси: чи дійсно необхідний зволожувач повітря та як його обрати.

Найкраще, якщо у приміщенні рівень вологості становитиме 30-50%. Через занадто низьку вологість людині буде важче дихати, а також спостерігатиметься подразнення носа і ротової порожнини, можливий свербіж в очах.

Водночас, зависока вологість спричинить задуху в кімнаті, а на стінах з'явиться конденсат.

Як підготувати квартиру до холодів?

Перш за все, розпочніть з підготовки вікон. Раніше "Дивогляд" вже розповідав, як правильно утеплити дерев'яні і пластикові вікна, щоб вони не пропускали холод. Для більшого ефекту можна придбати щільні штори.

Якщо у вас встановлені старі вхідні двері, то їх також можна утеплити за допомогою самоклеючих пінопластових смужок. А для більшого тепла зробіть перед ними завісу зі старої ковдри.

Тепло ніг відіграє важливу роль для нашого організму. Саме тому корисно буде застелити підлогу килимами.

Читайте також: Як підвищити тепловіддачу радіаторів під час опалювального сезону – поради.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як підготуватися до важкої зими в Україні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше