Як підвищити тепловіддачу радіаторів під час опалювального сезону – поради

На вулиці з кожним днем все холодніше, а отже варто подумати про те, як підвищити рівень тепла в оселі

Навіть при мінімальній температурі в батареях їхню тепловіддачу можна підвищити. Кількома порадами з цього приводу з вами ділиться "Дивогляд".

Чисті радіатори

Як і будь-яка інша поверхня батареї збирають на собі пил і бруд, які обтяжують повітря і вам стає важче дихати. Також бруд і пил, що осідають на елементах обігріву, заважають повноцінній передачі тепла. Саме тому перед запуском опалювального сезону кожному варто помити радіатори.

Читайте також: Як підготувати батареї до опалювального сезону – поради.

Циркуляція повітря 

Цікавий метод, про який знали не всі. Якщо біля батареї встановити вентилятор, то можна забезпечити чудову циркуляцію повітря. У такий спосіб приміщення швидше прогріється. Однак, для цього краще обирати енергозберігаючі вентилятори, щоб заощадити на електриці.

Заміна батарей

Якщо у вашій оселі встановлені батареї старого зразка, яким вже не перший десяток років, то варто замислитися над їхньою заміною. Радіатори можуть бути забиті сміттям зсередини, яке вичистити дуже важко. 

Опалювальний сезон
Опалювальний сезон
Фото: Shutterstock

Збільшення батареї

Також, зробити тепловіддачу більшою можна за рахунок збільшення площі батареї. Таким чином площа приміщення опалюватиметься швидше.

Збільшити площу радіатора можна самостійно. Просто накиньте на нього металевий екран, який за своїми розмірами має бути більшим за батарею, а також відповідати високим показникам теплопровідності.

Тепловідбивний екран

Стіна за батареєю отримує стільки ж тепла, скільки і ваша кімната, оскільки батарея розподіляє тепло в обидва боки. Щоб не опалювати стіну, краще перенести тепло з неї у повітря кімнати.

Для цього проклейте на стіну за батареєю тепловідбивний екран. Ним може стати звичайна фольга, закріплена скотчем. При цьому відстань від батареї до стіни не повинна перебільшувати 2 см. 

Не закривайте батареї

Штори, меблі та інші декоративні решітки лише перешкоджають поширенню тепла з радіаторів. Тепло потребує вільного доступу, тому не варто закривати батареї будь-якими предметами або шторами. 

Потужність регулятора

Якщо на вашому радіаторі встановлений регулятор потужності, то саме час перевірити показники подачі температури на ньому. Під час опалювального сезону його варто встановити на зимовий режим, щоб утеплити оселю.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, який обігрівач обрати на зиму.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше