опалювальний сезон

Як підготувати батареї до опалювального сезону – поради

Shutterstock

Початок опалювального сезону вже незабаром, а отже час готувати до нього батареї у своїй оселі

Не всі знають, що кожного року перед запуском тепла радіатори необхідно чистити і мити. Навіщо це робити і як не допустити помилки – розповідає "Дивогляд". 

Чому треба мити батареї?

Річ у тому, що на елементах обігріву в батареях осідає пил та бруд, що перешкоджає повноцінному поширенню тепла в оселі. Відповідно, чим більш брудні у вас батареї, тим гірше вони грітимуть ваш дім.

Також варто сказати й про те, що будь-яка поверхня накопичує на собі бруд і пил, які, в процесі експлуатації, піднімаються у повітря. Відповідно, всі присутні у приміщенні дихають пилюкою, яка може спровокувати алергію або ускладнити дихання.

Як правильно підготувати батареї до опалювального сезону?

Чищення батареї відбувається у кілька етапів:

  1. Приберіть перший шар пилу з радіаторів за допомогою пилососа. Це необхідно для того, щоб весь пил не розлетівся вашою оселею. Використовуйте при цьому пласку насадку або взагалі без неї;
  2. Після цього застеліть підлогу шматком поліетилену або ганчіркою, на яку капатиме брудна вода з батареї;
  3. Наберіть у миску або відро теплу воду і додайте до неї кілька крапель миючого засобу. Змочіть у розчині йоржик і протріть ним чавунні секції. При необхідності очистити окремі плями або забруднення скористайтеся ганчіркою. Після миття протріть насухо всі батареї.

Врахуйте, що не всі миючі засоби підійдуть для очищення радіаторів. Занадто агресивна хімія (з вмістом фосфатів і хлору) може пошкодити фарбу. Для миття батареї можна використовувати народні засоби:

  • перекис водню;
  • звичайне мило;
  • сода;
  • лимонна кислота.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, який обігрівач обрати на зиму.

Дивіться також відео 5 каналу: МАДОННА відкрила свій світовий тур у Лондоні з українським стягом!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ