Вакцинація

Взимку може з'явитися "абсолютно новий варіант" COVID-19 – спеціалісти оновлюють препарати для вакцинації

Центр громадського здоров’я України / Facebook

Препарати будуть розроблені спеціально для вироблення імунної відповіді на нові штами

В Європейському агентстві з лікарських засобів активно готуються до зими 2022-2023 і виготовляють нові препарати для повторної вакцинації окремих груп населення, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Al Jazeera.

Експерти стверджують, що взимку у світі можуть з'явитися нові COVID-штами, з якими вже існуючі вакцини можуть не впоратися у повну силу. Про це заявив керівник відділу вакцин Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) Марко Кавалері:

"Можливо, з’явиться абсолютно новий варіант, який ми не можемо передбачити сьогодні", – сказав Кавалері. 

Керівник відділу вакцин ЕМА також відмітив, що для боротьби з вірусами необхідно мати широкий спектр оновлених вакцин, які будуть розроблені спеціально для вироблення імунної відповіді на нові варіанти.

Так, наприклад, напередодні Європейське агентство з лікарських засобів схвалило вакцини Pfizer-BioNTech і Moderna, які адаптовані спеціально для боротьби з субваріантом Омікрона BA 1. Вакцина Pfizer, оновлена для підштамів BA.4 і ВА.5, буде дозволена для використання вже в середині вересня. Moderna ж поки що перебуває на стадії розробки.

Оновлені препарати використовуватимуть для ревакцинації:

  • людей похилого віку;
  • вагітних жінок;
  • медиків;
  • вразливих груп населення.

"Оригінальні вакцини все ще можуть захистити від важкої хвороби COVID-19 і смерті, навіть якщо вони менш ефективні в запобіганні інфекції", – сказав керівник відділу вакцин EMA.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що кількість інфікованих на COVID-19 у світі зростає.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ