Омікрон

Пандемія COVID-19 поступово йде на спад – гендиректор Moderna

Shutterstock

Голова Модерни висловив ще одне важливе припущення

Пандемія коронавірусу панує по всьому світу вже понад два роки і весь цей час небезпечний вірус уражає організми людей. Коли COVID-19 дійде до свого завершення розповів генеральний директор фармацевтичної компанії Moderna Стефан Банкел, повідомляє "Дивогляд". 

З поширенням активної процедури вакцинації почали говорити про ймовірне завершення пандемії, однак з цією думкою погодилися не всі. Кількість хворих ковідом продовжує зростати, так само, як і кількість смертельних випадків від нього.

Стефан Банкел – генеральний директор фармацевтичної компанії Moderna, що виготовляє препарати для COVID-вакцинації, висловив свою думку щодо ймовірного завершення пандемії.

"Я думаю, що існує 80% ймовірність того, що в міру еволюції штаму Омікрон чи загалом Covid-19, ми побачимо все менш і менш вірулентні віруси", – заявив Банкел.

Разом із цим, голова Модерни висловив ще одне своє припущення, згідно з яким наступна мутація ковід-штамів може бути ще більш вірулентною, ніж агресивний Омікрон. Однак, ймовірність цього становить 20%.

Стефан Банкел розповів, що Омікрон протікає більш м'яко, ніж усі попередні штами, але є більш агресивним. Щодня через нього помирають тисячі людей. 

Кожен з нас має можливість захистити себе і зберегти своє здоров'я від зараження вірусом SARS-Cov-2. Усе, що для цього потрібно – дотримуватися рекомендацій безпеки та пройти повний курс вакцинації.

На сьогоднішній день ця процедура на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні не дооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Читайте також: Учені назвали найкращі та найгірші маски для захисту від COVID-19.

Не секрет, що сьогодні світом активно поширюється один з найагресивніших ковід-штамів – Омікрон, який має кілька підвидів. 

Читайтет також: "Родич" Омікрону поширюється світом: що треба знати про новий підвид агресивного COVID-штаму.

Потурбуйтеся про своє здоров'я і зверніть увагу на основні симптоми цього варіанту при перших їхніх проявах.

Якщо ви вже пройшли повний курс вакцинації, це не означає, що вірус вас більше не торкнеться. Зокрема, й агресивний Омікрон. Незважаючи на кількість щеплень, вам також необхідно звертатися до лікаря при перших симптомах.

Читайте також: Учені назвали ТОП-5 симптомів "Омікрону" у вакцинованих.

Разом із цим фахівці наголошують на необхідності вакцинації ще й бустерною дозою. Для чого і коли треба щепитися нею раніше розповідав "Дивогляд".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ