Термометр

Попередні прогнози необґрунтовані: синоптики прокоментували чутки про холодну зиму в Україні

Shutterstock

Останнім часом українців все частіше лякають тим, що прийдешня зима у нашій державі буде найхолоднішою за всі роки Незалежності.

Синоптики надали детальний прогноз щодо зими 2022-2023 в Україні. Ним з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на Укргідрометцентр.

Синоптики УГМЦ відмітили, що інформація про сувору зиму в Україні є необґрунтованою, оскільки було повідомлення дуже рано:

"Сучасний розвиток метеорологічної науки в усьому світі не дозволяє складати прогнози розвитку атмосферних процесів з такою великою завчасністю", – пояснюють фахівці.

Не варто виключати можливості проведення аналізу погоди за допомогою результатів метеорологічних спостережень за останні кілька десятиліть. За цими показниками можна зробити наступні метеорологічні висновки:

  • середня температура повітря у зимовий період (грудень-лютий) у сезоні 2022-2023 може бути на 1-2°С вищою за норму, розрахованою за період 1991-2020 рр;
  • при цьому ймовірність тривалих холодiв у зимовий період в Україні дуже низька. Можливі короткочасні похолодання на кілька градусів, які триватимуть 1-5 дні.

Прогноз кліматологів на зиму 2022-2023

Керівниця відділу клімату громадської організації "Екодія" Євгенія Засядько розповіла, що через помітні зміни клімату холодний період взимку скорочуватиметься. 

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС Віра Балабух також прогнозує теплу зиму в Україні:

"Очікується, що зима в Україні буде теплою. Усі останні роки ми не бачимо суворих зим. У нас практично не було зими у 2019-20 роках. І всі наступні та попередні зими були також теплими. Температура повітря постійно підвищується, і особливо це помітно в зимовий період", – говорить вона.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що війна в Україні суттєво впливає на зміни клімату у світі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ