Як утеплити дерев'яні та пластикові вікна – поради

Останнім часом все частіше говорять про холодну зиму в Україні, зрив опалювального сезону і відключення електрики. Через це багато українців почали готуватися заздалегідь

Існує чимало способів, як утеплити свою оселю і не пустити в неї холод. Окрему увагу варто приділили вікнам, через які на вулицю виходить близько 30-35% тепла. "Дивогляд" розповідає вам як і чим можна утеплити пластикові та дерев'яні вікна, щоб зберегти у своїй оселі тепло навіть у найхолоднішу пору року.

Перш за все, зверніть увагу на стан ваших вікон. Якщо вони дерев'яні і мають не дуже гарний вигляд, варто замислитися над їхньою реставрацією або заміною на пластикові. У разі, якщо вікна перебувають у гарному стані – починайте їх утеплювати. 

Для початку з'ясуйте місця продування: відкоси (зовнішні та внутрішні), відливи та підвіконня, місця примикання стулки до віконної рами, сама рама, скло.

Як утеплити дерев'яні вікна?

Перш, ніж проводити процедуру з утеплювання вікон, їх необхідно ретельно помити і знежирити. Така підготовка є обов'язковою, якщо ви не хочете стикнутися взимку з несподіваною прохолодою в оселі.

Для утеплювання вікон можна використовувати наступні матеріали:

 • папір;
 • вата;
 • поролон;
 • гумові або полімерні ущільнювачі;
 • монтажна піна;
 • герметик акриловий/силіконовий;
 • жорсткий чи м'який утеплювач;
 • парафін;
 • алебастр.

Якщо у вашому регіоні щозими спостерігаються сильні морози, то варто замислитися над придбанням спеціально морозостійкої плівки, яка здатна витримати температуру -40°С. Для того, щоб утеплити вікна за допомогою такої плівки, дотримуйтеся наступної інструкції:

 1. Вимийте та знежирте всю конструкцію вікна (у тому числі раму та скло);
 2. Закрийте щілини, які могли утворитися у затворах, щоб підвищити ефективність захисту від холоду;
 3. По периметру всієї рами наклейте скотч. Під нижній штапик покладіть силікагель або будь-який інший вологопоглинаючий наповнювач, щоб не утворився конденсат;
 4. Спеціальну термоплівку розкладіть на столі. Якщо вона багатошарова, то заздалегідь поділіть її на шари;
 5. Відміряйте необхідну ширину і довжину матеріалу з запасом 1,5-2 см. Прикладіть його до верхньої частини рами і приклейте на скотч. Зафіксуйте нижню частину плівки.

Як утеплити пластикові вікна?

Пластикові вікна є більш ефективними у порівнянні з дерев'яними. Зокрема, вони значно рідше пропускають крізь себе тепло зовні, за винятком, якщо гума ущільнювача втратила пружність. 

У такому випадку утеплити вікна можна замінивши цю гуму. Це можна зробити наступним чином:

 1. Демонтуйте штапики у місцях, де виявили "пробіли";
 2. Приберіть підкладки і обережно вийміть склопакет;
 3. Витягніть старий ущільнювач і встановіть замість нього новий. Врахуйте, що при цьому довжина гуми повинна бути на 4-5 см більшою за необхідний розмір;
 4. Встановіть всі демонтовані деталі.

Для більшого утеплення можна використати силіконовий герметик для утеплення пластикових вікон. Але обирайте уважно, оскільки цей матеріал не повинен мати у своєму складі кислот, які мають негативний вплив на гумовий ущільнювач.

Вам також можуть бути корисні наступні матеріали:

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше