Археологічні розкопки

Археологи знайшли на Полтавщині артефакти, які датуються часами скіфів і Великого переселення народів – фото

Історико-культурний заповідник "Більськ"

Найстародавніші сліди перебування людей у місці дослідження датуються пізньою бронзою

Археологи провели розкопки на Котелевському городищі та виявили унікальні об'єкти, серед яких кераміка, вістря стріл та інші. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Історико-культурний заповідник "Більськ".

Городище знаходиться у заплаві річки Ворскла (Полтавська область). Найстародавніші сліди перебування людей у цьому місці датуються пізньою бронзою, а саме бондарихинською культурою XI-XIX століть до нашої ери.

Найбільша інтрига для вчених полягає у знахідках III-I століть до нашої ери, що відома як "темний період". У той період у Котелевському городищі перебували майже невідомі археологічні пам'ятки.

Провівши масштабні археологічні розкопки вчені виявили величезну колекцію артефактів, серед яких залізні наконечники стріл, елементи одягу, господарські знаряддя та кераміка, а також знахідки пізніших періодів, пов'язаних з Великим переселенням народів і Новим часом.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на Київщині археологи зробили відкриття, пов'язане з епохою Київської Русі.

Дивіться також відео 5 каналу: ВРЯТУВАТИ види, які зникають! Лісівники переселяють тварин з вольєрів у дику природу

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ