Археологія

На Київщині археологи зробили відкриття, пов'язане з епохою Київської Русі – фото

Shutterstock

Цього сезону провели дослідження ділянки біля Музею гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника

Археологи завершили експедицію у Вишгороді (Київська область), у рамках якої вони виявили багато цікавих об'єктів періоду Київської Русі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Вишгородського історико-культурного заповідника.

Перша письмова згадка про існування Вишгорода датується 946 роком, а саме його згадали у Повісті минулих літ, як град княгині Ольги. Це місто успішно розвивалося та у XII сторіччі вважалося одним з найбільших міст Київської Русі, але у 1240 році воно було зруйновано ханом Батиєм.

Члени вишгородської археологічної експедиції відновили роботи кілька років тому. Цього сезону вони провели дослідження ділянки біля Музею гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника.

Вчені виявили пов'язане з металообробкою виробниче приміщення, на що вказують ливарні тиглі, металургійний шлак та інші залишки виробництва. Також там знайшли абразивні камені, якими заточували голки, шила або рибальські гачки.

Окрім цього, учасники експедиції повідомили про виявлення бронзових прикрас для ременів та кінського спорядження, двох залізних ключів, кількох ножів, рибальського гачка, пряслице тощо. Ці індивідуальні предмети датуються XI століттям.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Карпатах знайшли залишки німецького бомбардувальника, який несподівано зник за часів Другої світової.

Дивіться також відео 5 каналу: Врятовані книги з-під Бахмуту! З вивезених примірників створила соціальну бібліотеку в Черкасах!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ