У Карпатах знайшли залишки німецького бомбардувальника, який несподівано зник за часів Другої світової – фото

У Карпатах дослідники з громадської організації "Пошук літаків Другої світової війни" виявили уламки, які належать німецькому бомбардувальнику Heinkel He 111

У липні 1944 року цей літак здійснював політ із Польщі в Україну, але несподівано зник. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на АрміяInform.

"Коли ми їхали на Франківщину, достеменно про цей літак нічого не було відомо – лише легенда з оповідок місцевих мешканців, які щось чули від старожилів… Але навіть ці відомості не дозволяли бодай приблизно встановити місце падіння літака…", – поділився один із засновників ГО "Пошук літаків ДСВ в Україні" Андрій Кір'янов.

Згідно з місцевими легендами, коли бомбардувальник пролітав над гуцульським селом, то з нього скидали каністри з бензином.

"Була команда спалити село. Усі люди повтікали та сховалися. Але потім літак збили з рушниць, і він впав, зачепивши дерева. Все в лісі горіло три дні, ніхто не міг підійти близько до місця. Від пілотів нічого не лишилося, згоріло все. Багато каністр та бачків люди визбирали в селі та поряд і залишили собі… Німців у селі вже не було – тому люди після пожежі йшли на місце та збирали бляху для господарства. По лісі було розкидано багато документів з літака…", – поділилися подробицями старожили.

Дослідникам вдалося встановити місце падіння німецького літака. Виявилося, що він був в яру за селом, де місцевість є важкодоступною.

Вони скористалися металошукачами. Спершу сигнали майже не з'являлися, але згодом їх побільшало. Згодом дослідники виявили особистий жетон пілота.

Пошук літака
Пошук літака
Фото: armyinform.com.ua

"Отже, визначити екіпаж було лише питанням часу та техніки", – поділився Андрій Кір'янов.

Окрім цього, на місці падіння знайшли багато інших цікавих артефактів, серед яких відомо про деталі та уламки літака, гільзи калібрів 7,92 та 12,7 мм, шматки плавленого алюмінію, частини обшивки літака, моторні деталі, елементи конструкції, скління кабіни, залишки іншого обладнання.

За допомогою цих знахідок фахівці змогли визначити тип літака – бомбардувальник Heinkel He 111. За словами дослідників, екіпаж складався з 5 осіб, а саме обер-фельдфебеля Фрідріха Лоренцена, обер-єфрейтора Теодора Грубера, обер-єфрейтора Альфреда Руддігкейта, обер-єфрейтора Вільгельма Скотті та єфрейтора Франца-Йозефа Шутца.

Судячи з усього, німецький літак врізався зверху гори, а потім почав палати та падати по схилу донизу. Результати архівного пошуку показали, що цей літак мав бортовий номер 700723.

На ньому здійснювали політ за маршрутом Мелець (Польща) – Ожидів (Україна). Він належав до ескадри KG27. Який на ньому був вантаж – невідомо.

Приблизно у районі Львова екіпаж вирішив змінити курс і повернутися у Польщу, але по іншому маршруту – південніше на 120 км через гори. Є версія, що німецькі військові усвідомили, що територія призначення контролювалася радянськими військами та лінія фронту змістилася на захід.

Саме тому вони надали перевагу безпечнішому поверненню, щоб оминути можливі атаки та лінію фронту. Однак літак міг зачепити верхівки дерев на висоті понад 950 метрів і впасти. Не виключено, що його збили.

На місці падіння літака пошуковці встановили табличку, де зафіксовані прізвища членів екіпажу та дата їхньої загибелі.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українка копала картоплю, а знайшла скарб часів Другої світової війни.

Дивіться також відео 5 каналу: ВАНДАЛІЗМ чи РЕКОНСТРУКЦІЯ. ЯКЕ П@ДЛO позривало фотографії воїнів зі Стіни пам’яті в Києві

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше