Чорні діри

Вдесятеро ближче: астрономи виявили найближчі до Землі чорні діри

PH via dailystar.co.uk

Об'єкти могли бути серед скупчення зірок

Астрономи припустили, що найближчі до Землі чорні діри розташовуються вдесятеро ближче, ніж вважалося раніше, передає "Дивогляд" із посиланням на Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Експерти вважають, що чорні діри могли бути серед скупчення зірок, розташованому на відстані близько 150 світлових років від Сонця. Ідеться про відкрите скупчення зірок Гіада, видиме в сузір'ї Тільця.

Команда вчених створила симуляції руху й еволюції зірок у Гіадах, а після цього порівняли результати з фактичними спостереженнями відкритого скупчення зірок, які були зроблені за допомогою космічного телескопа Gaia.

Так, моделі, які найкраще узгоджувалися зі спостереженнями Гіад, мали принаймні дві або три чорні діри всередині скупчення зірок. Відповідні дані підтвердили й симуляції.

Найближчі до нашої планети чорні діри – це так звані вихідці з цього скупчення і тепер самотньо блукають галактикою. Це наштовхнуло науковців на думку, що вони в десять разів ближчі до нашої планети, ніж вважалося. Раніше найближчими до Землі були чорні діри Gaia BH1 і Gaia BH2.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що астрономи вперше сфотографували струмінь плазми з надмасивної чорної діри.

Дивіться також відео 5 каналу: БОЙКОТ "Міс Україна"! Зв’язки з рОСІЯНАМИ та замовчування війни. Подробиці СКАНДАЛУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ