струмінь з чорної діри, чорна діра

Астрономи вперше сфотографували струмінь плазми з надмасивної чорної діри – фото

NASA

"Ми досі не до кінця розуміємо, як це відбувається"

Астрономи вперше сфотографували струмінь плазми, що вивергається з надмасивної чорної діри, передає "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Науковці спостерігали за процесами, що відбуваються у надмасивній чорній дірі у галактиці M87 і зробили знімок колосального струменя плазми, який виривається ззовні.

Галактика М87 розташовується за 55 млн світлових років від нашої планети. Вона містить надмасивну чорну діру, яка має масу, що у 6,5 млрд разів перевищує масу Сонця.

Вчені вперше одночасно побачили тінь чорної діри та її струмінь. Знавці зазначили, що чорна діра має джет довжиною 100 тис світлових років. Для прикладу, цей показник приблизно дорівнює діаметру Чумацього Шляху.

"Ми знаємо, що струмені викидаються з області, що оточує чорні діри, але ми досі не до кінця розуміємо, як це відбувається насправді. Щоб вивчити це безпосередньо, нам потрібно спостерігати походження струменя якомога ближче до чорної діри", – каже астроном Ру-Сен Лу з Шанхайської астрономічної обсерваторії в Китаї.

струмінь з чорної діри, чорна діра
струмінь з чорної діри, чорна діра
Фото: NASA

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що астрономи виявили найдавнішу чорну діру.

Дивіться також відео 5 каналу: КАДЫРОВ ОЧЕНЬ ЗЛОЙ! МОСКВА УНИЗUЛА ЧЕЧНЮ! ПРИГОЖИН СРОЧНО ВЫЕХАЛ ИЗ БАХМУТА В ГРОЗНЫЙ. КОШМАР ШОЙГУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ