Ілюстрація надмасивної чорної діри в центрі галактики

Вперше в історії: вчені заявили, що виявили зірку з темної матерії

NASA / JPL-Caltech

Об'єкт має 0,93 маси Сонця

Чеські астрономи заявили, що виявили абсолютно новий тип зірки з темної матерії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Телескоп Gaia виявив зірку, яка оберталася довкола невидимого об'єкта. Науковці спершу припускали, що це чорна діра.

Однак астрономи з Чехії висунули гіпотезу, згідно з якою це абсолютно новий тип зірки – зірка з темної матерії. Вона має 0,93 маси Сонця та складається приблизно з тих самих хімічних елементів.

Водночас передбачувана чорна діра тільки в 11 разів більша, ніж Сонце за масою. Обертання одне навколо одного зірки та її сусіда відбувається на відстані приблизно 1,4 астрономічної одиниці. Згідно з розрахунками, приблизно на такій відстані розташований Марс від Сонця.

Астрономи стверджують, що теоретично супутником, схожої на Сонце, зірки могла бути чорна діра. Однак ці космічні об'єкти виникають, коли руйнують величезні зірки.

У цьому разі сусідня зірка повинна була виникнути майже в один час із чорною дірою. На думку вчених, для того, щоб два об'єкти кружляли поряд протягом мільйонів років, потрібно дуже багато різних умов, які, швидше за все, не були виконані. 

Раніше "Дивогляд" розповідав, що потужний телескоп зробив вражаючі фото Сонця.

Дивіться також відео 5 каналу: лЕНІН двічі створив свою маріонеткову Україну, щоб знищити справжню | "Машина часу"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ