Британська короткошерста кішка

Науковці зробили цікаве відкриття про поведінку котів

Shutterstock

4-лапі друзі дратуються, коли їх ігнорують, і мають інші неочікувані особливості

Французькі вчені у рамках нового дослідження встановили, що коти потребують спілкування з людьми, але останнім треба знайти особливий підхід. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MDPI.

Фахівці спостерігали за цими домашніми улюбленцями з котячих кафе. Виявилося, що ці тварини віддають перевагу зоровому контакту з людиною – він збільшує ймовірність того, що 4-лапий зверне увагу на людину, ніж традиційне "киць-киць".

Одночасно з цим котам подобається, коли до них звертаються на ім'я. Також пухнасті друзі дратуються, якщо людина їх ігнорує. Так, коли науковці не звертали на них увагу, то коти починали нетерпляче махати хвостами – таким чином вони демонструють обурення.

Окрім цього, науковці підтвердили навичку котів зчитувати людські емоції та підлаштовуватися під них. Зокрема, вони співчувають засмученим людям або граються з ними, якщо вони у гарному настрої. Подібна навичка також властива собакам і коням.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що чому коти реагують на звук "пспспс".

Дивіться також відео 5 каналу: Очистити Україну від смертельного залізяччя мОСКОЛОТИ – завдання демінерів та професійних саперів

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ